Jedna bajka dziennie? "Księga 365 bajek" wydawnictwo Siedmioróg.

Udostępnij ten post


W naszym domu czyta się często i dużo. Bardzo lubimy tak wspólnie spędzony czas. Jest to chwila wyciszenia, relaksu, nauki i zabawy. Czytałam synkowi już jak był maleńki. Filip kocha słuchać jak mu czytam. Ostatnio nawet próbuje czytać sam. Bierze książkę do ręki, wypowiada jakieś słowa (ich znaczenie widome jest tylko jemu) i przewraca strony.

Wiem, że nie każde dziecko potrafi tak długo 'wysiedzieć' przy książce jak mój synek. Dzieci mają różne temperamenty i charaktery. Czasami też zdarza się, że rodzice nie mają czasu, siły lub zwyczajnie nie przepadają za wspólnym czytaniem. Nie oceniam. Jednak wiem, że czytanie jest ważne i nie podlega to dyskusji.

"Księga 365 bajek" sprawia, że wszystkie te problemy i wymówki przestają być wiarygodne. W książce jest 365 króciutkich, 2-3 minutowych bajek. Po jednej na każdy dzień w roku. 


Książka jest tak jakby w formie kalendarza. Kolejne rozdziały to kolejne miesiące w roku. Zaczynamy od stycznia i kończymy na grudniu. Każdemu miesiącowi przypisana jest taka liczba bajek, ile dany miesiąc ma dni. Bajki dopasowane są tematycznie do każdego miesiąca. 


Kolorowe i śmieszne ilustracje, różnorodna tematyka bajeczek, humor, powaga, ciekawe okoliczności, odrobina nauki. Mamy opowiadania z życia dzieci i takie gdzie główną rolę grają zwierzęta. Wszystkie te elementy sprawiają, że książka nie nudzi, a wręcz przeciwnie- budzi wszystkie pokłady ciekawości.

 

Książka nie jest przeznaczona jedynie dla tych dzieci, które nie chcą czytać. 
Uwierzcie mi, że zainteresuje każdego. 
W dodatku ma wiele aspektów edukacyjnych. Możemy pomóc dziecku w nauce pór roku, miesięcy i tego ile dany miesiąc ma dni. Książka jest tak skonstruowana, że pozwala kojarzyć różne święta i dni okolicznościowe z konkretnymi miesiącami. 
Może być świetnym nauczycielem cierpliwości. Jedna bajeczka dziennie, a na kolejne trzeba czekać.

Prawda, że fajna książka?
Co o książce pisze wydawnictwo:

Opowieści z życia dzieci przeplatają się tu z historiami zwierzaczków - bohaterskiego królika Robika, troskliwej kotki Luli, dobrodusznego misia Bariego i wielu, wielu innych. Poznacie ich troski i radości, dowiecie się, w jaki sposób spędzają czas, co dla nich znaczą słowa przyjaźń i mądrość. Tom zawiera 365 opowieści - po jednej na każdy dzień roku. Krótkie historie powodują, że jest to doskonała lektura zarówno dla dzieci uczących się, jak i umiejących już samodzielnie czytać.


Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Katarzyna Najman
Oprawa: Twarda
Papier: Kreda
Liczba stron: 192
Cena: 29,99 zł
Książkę kupisz tutaj: KLIK


Siedmiorog.pl
21 komentarzy :

 1. Fajny pomysł, codziennie inna bajeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie, że fajna :) Też ją mamy i ciężko nam skończyć na jednej bajeczce - bo u nas jak u Ciebie córka potrafi dłużej wysiedzieć podczas czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak byłam mała to miałam podobną książeczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieci pewnie będą zachwycone! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moi chłopcy uwielbiają kiedy im czytam. Niestety robię to rzadko. Chyba będę musiała to zmienić. Bo jedna krótka opowieść to przecież tak niewiele czasu a tak naprawdę tak wiele dobrego może wnieść w nasze życie 😃

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna książka.U nas też sporo się czyta,ale zauważyłam,że córki były bardziej zainteresowane niż synek teraz.

  OdpowiedzUsuń
 7. I znów mnie zazdrość bierze, gdy czytam, że Wasze dzieci lubią czytanie bajek i czyta się u Was dużo. Kasiu, tym bardziej Tobie zazdroszczę, ze Twój synek sam już podejmuje próby czytania, bo moje dziecko 15 sekund nie usiedzi nad książką, a co dopiero 2-3 minuty. Książka wydaje się być ciekawa. Jak byłam dzieckiem to lubiłam takie krótkie bajki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. mamy podobna ksiazeke - 365 bajek, ale innego wydawnictwa ;) dzieciaki bardzo lubia i codziennie kazda wybiera jedna dla siebie

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajna sprawa i pomysł świetny:) Dodaję do łiszlisty:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale super :) Każdego dnia inna bajka :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajna :) Właśnie czegoś takiego szukałam. No i plus dla rodzica — nie czyta w kółko jednej i tej samej bajki :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam bardzo podobną książke jednak tam brakuje takiego podziału na miesiące i dni co bardzo mi się podoba :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. to ja nie o książce: miałyśmy taki wiatraczek jak Wy na tym zdjęciu i córka zepsuła go w pół godziny - na dodatek okazało się, że ma takie ostre druciki w środku więc zwróć na to uwagę kochana!

  OdpowiedzUsuń
 14. świetny pomysł, przez cały rok każdego dnia coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja się właśnie tak zbieram do zakupu takiej książeczki ale ciągle kupujemy jakieś inne :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Fajna taka książka. Na zachętę do czytania idealna, bo bajeczki króciutkie i nawet dziecko, które ma problemy ze skupieniem uwagi, wysiedzi bez trudu:)

  OdpowiedzUsuń