Wynik konkursu: Moje Walentynkowe Serce.

Przyszedł długo wyczekiwany przez Was czas na wyniki konkursu "Moje Walentynkowe Serce".

Czytaj dalej

DIY: Jak zrobić auto z kartonów? Czyli kartonowe auto do zabawy.

Wiecie, że nawet śmieci można spożytkować w fajny sposób? Nie wszystko trzeba wyrzucać do kosza, bo z wielu rzeczy można wyczarować fajne zabawki. Po co kupować nowe, które będą cieszyć dziecko dwa- trzy dni a później zalegną w kącie? Zawsze można zaoszczędzić trochę pieniędzy, dać śmieciom drugie życie a tym samym wspomóc środowisko, spędzić z dzieckiem kreatywnie czas i dobrze się bawić. Jak? Tworząc kartonowe auto. Jak zrobić auto z kartonów?


Czytaj dalej

Prezentowa część relacji ze spotkania Mam Blogerek Fanaberie.


Dzisiaj zapraszam na drugą część relacji ze spotkania Mam Blogerek Fanaberie, które organizowałam wspólnie z Karoliną Matki Polki Fanaberie. 

Czytaj dalej

"Bocian nauczyciel"- kartonowa książeczka dla najmłodszych z wydawnictwa Zielona Sowa.

Jako, że nastała już wiosna to temat dzisiejszy musi być iście wiosenny. Porozmawiamy zatem o bocianie. Bocianie, który przemierzył długą drogę, zwiedził mnóstwo krajów i powrócił do swoich. Agnieszka Frączek Bocian nauczyciel" wydawnictwo Zielona Sowa.

Czytaj dalej

Obalamy stereotyp Matki Polki.


Typowa matka to ta z kokiem na głowie, podkrążonymi oczyma i w dresach. Niestety prawie każda kobieta ma ten etap za sobą. Natłok obowiązków i brak czasu dla siebie to dwaj sprawcy takiego wyglądu zmęczonej matki. Na całej szczęście przychodzi też czas, że matka pomiędzy drzemką dziecka a obiadem znajduje kilka minut dla siebie.

Czytaj dalej

DIY: Kartki Wielkanocne. Jak zrobić samemu?

Żyjemy w czasach gdzie niemal wszystko można kupić. Bardzo często korzystamy też z gotowych rozwiązań. Nadchodzi czas Wielkanocy i część z nas będzie wysyłać kartki do bliskich. Może tym razem zaskoczyć rodzinę i przyjaciół? W jaki sposób? Tworząc własne kartki Wielkanocne. DIY teraz jest bardzo modne. Zatem czemu by nie spróbować? Na dźwięk słowa DIY i handmade zazwyczaj czuję lekką zazdrość, bo ja niestety specjalnych zdolności nie mam. Tym razem udało mi się zrobić własne kartki Wielkanocne DIY. Chcecie wiedzieć jak można zrobić kartki samemu? Zobaczcie!

Czytaj dalej

Mam Blogrek Fanaberie czyli o tym jak K&K się dogadały.

Przez ponad pół roku wspólnie z Karoliną Matki Polki Fanaberie intensywnie pracowałyśmy nad naszym "dzieckiem". Zamarzyło mi się spotkanie dla blogujących mamusiek. Oczywiście sama sobie nie dałabym rady. Zapytałam Karolinę (bo kogo jak nie ją!) czy chciałaby się do mnie przyłączyć. Tak właśnie zaczęła się nasza wspólna przygoda pod nazwą "Mam Blogerek Fanaberie". Ot taka nasza wspólna fanaberia. Pracowałyśmy nad każdym detalem, szczegółem i drobiazgiem. Począwszy od daty i nazwy, a skończywszy na atrakcyjnych warsztatach i niesamowitych partnerach spotkania. Czy nam się udało? Zapewne teraz kilka rzeczy zaplanowałybyśmy odrobinę inaczej. Zapraszam na relację ze spotkania "Mam Blogerek Fanaberie" pisaną przez jedną z organizatorek.

Czytaj dalej

Jak bum-cyk-cyk!


Mam takie fiksum-dyrdum: Uwielbiam pisać dla Was recenzje książek! Serio! Bez względu na to jakiej są treści i skąd je mam. Ja to po prostu kocham! Jak bum-cyk-cyk!

Czytaj dalej

Jesteś pewien, że chciałbyś znów być dzieckiem?


Patrzysz na swoje dziecko i myślisz: "Ty to masz dobrze! Zabawa, spanie, jedzenie, zabawa... A ja tu muszę użerać się z wrednym szefem, ogarnąć cały dom i masę innych spraw." Życie Twojego dziecka wydaje Ci się takie beztroskie i bezproblemowe. Zupełnie inne niż te Twoje, które ocieka problemami, nerwami i bólem głowy. Jesteś pewien, że chciałbyś znów być dzieckiem? 


Czytaj dalej

"Kogo zastąpi Twoje dziecko w Kolorowym Oceanie?"- Konkurs z marką Canpol babies.

Dzieci różnią się od siebie wieloma aspektami. Jedne są żywiołowe i pełne energii, a drugie cichutkie i wstydliwe. Dzieci mogą być skromne, pyskate, grube, chude, z długimi włosami lub krótkimi. Wyglądem lub charakterem mogą Wam przypominać jakąś postać z bajki lub samych siebie z lat dzieciństwa. Jeżeli kiedyś zastanawiałeś się do kogo jest podobne Twoje dziecko to zapraszam Cię na konkurs!

Czytaj dalej

Zabawa dźwiękiem jest fajna? Tak fajna jak OnoMaTo z Wydawnictwa Olesiejuk.


Każdy rodzic niecierpliwie czeka na pierwsze słowa dziecka. Gdy już usłyszy te upragnione: mama, tata, baba i dziadzia to zaczyna czekać na więcej. Chce, aby malec naśladował głosy zwierzątek, rozróżniał przedmioty, a z biegiem czasu mówił całymi zdaniami. Oczywiście od pierwszego słowa do całych zdań potrzebne jest dużo czasu. W międzyczasie rodzice nie raz będą zastanawiać się dlaczego dziecko jeszcze nie mówi i jak mogą go zachęcić do tego. Jedyną racjonalną zachętą może być ćwiczenie przez zabawę, a jeżeli jest coś co rodzica martwi i nie daje spokoju to najlepiej udać się do lekarza.

Czytaj dalej

Wydrukujesz mi ulotki? Czyli o empatii i kulturze słów kilka.

Zapewne słyszeliście już o pewnej drukarni, która odmówiła wydrukowania ulotek dla małej dziewczynki. Zapewne wiecie też, że owa Pani nie prosiła o wydrukowanie ulotek za darmo, a jedynie o zniżkę. Odpowiedź mężczyzny też pewnie znacie... Dlaczego chcę o tym pisać? Dlatego, że próbowałam znaleźć jakiekolwiek usprawiedliwienie dla tego człowieka. Nie chciałam go osądzać w przypływie negatywnych emocji i chciałam "strawić" jego wypowiedź na spokojnie. No właśnie! Chciałam.

Czytaj dalej

Czy młoda mama powinna bać się zmarszczek?

Czy młoda mama powinna bać się zmarszczek? Tak właściwie to może się ich obawiać. Przecież wiecznie młoda nie będzie, a do tego dochodzi kwestia mimiki. Przecież tysiąc razy dziennie robi śmieszne miny, marszczy gniewnie czoło, uśmiecha się do swego maleństwa, a nawet robi groźną minę lub obrażoną, gdy mąż ją zdenerwuje. Te wszystkie odruchy mimiczne sprawiają, że młoda mama przywołuje do siebie zmarszczki. Zdradzę Wam, że problem ten nie dotyczy tylko młodych mam, a także tatusiów, babć i dziadków, cioć i wujów... Wiem, wiem to oczywiste, że każdego kiedyś to dosięgnie. Zatem czy młoda mama musi bać się zmarszczek? Tak samo jak każdy inny człowiek. 

Czytaj dalej

Kim jest najgorszy człowiek na świecie?

Uzależnienia są chyba nieodzownym elementem ludzkości. Jednak zmieniają się nieco na przestrzeni wieków. O czym myślicie słysząc słowo "nałóg"? Ja w pierwszej chwili myślę o alkoholizmie. Widzę zataczającego się, zniszczonego człowieka, częściej mężczyznę, który stoi pod sklepem w starych, porwanych ubraniach i prosi o parę groszy. Przecież jeszcze niedawno to właśnie ktoś taki był nazywany pijakiem, alkoholikiem. A co z osobą ustawioną, osobą, która ma dobrą pracę, w której codziennie stara się pojawiać, a wieczorami pije do utraty świadomości? Czy taka osoba różni się w naszej świadomości od tego pijaczka spod sklepu? Wiadomo, że tak, ale czy powinna? 

Czytaj dalej