"Bocian nauczyciel"- kartonowa książeczka dla najmłodszych z wydawnictwa Zielona Sowa.

Udostępnij ten post

Jako, że nastała już wiosna to temat dzisiejszy musi być iście wiosenny. Porozmawiamy zatem o bocianie. Bocianie, który przemierzył długą drogę, zwiedził mnóstwo krajów i powrócił do swoich. Agnieszka Frączek Bocian nauczyciel" wydawnictwo Zielona Sowa.

"Bocian nauczyciel" wydawnictwa Zielona Sowa to jedna z kartonowych książeczek o zwierzątkach, którą napisała Agnieszka Frączek. W tej serii możecie znaleźć między innymi książki: "Żaba w kaloszach" i "Ślimak na urodzinach". Jest to seria książeczek dla najmłodszych czytelników, a grube kartonowe kartki są wprost idealne dla malutkich niewyćwiczonych jeszcze paluszków.

Książka opowiada historię bociana, który wrócił właśnie z zagranicznych wojaży i postanawia nauczyć wszystkich swoich znajomych obcych języków. Niby rymowankę potrafi stworzyć każdy z nas, ale stworzyć rymowankę o poważnym temacie w żartobliwy sposób, z sensem i taką, która zainteresuje najmłodszych już nie jest tak prosto napisać. Agnieszka Frączek spełniła te wymogi w stu procentach, a jej rymy czyta się z uśmiechem na twarzy. W dodatku tak szybko wpadają w ucho, że zapamiętuje się je mimowolnie.W książkach dla najmłodszych istotną rolę odgrywają także ilustracje, a te stworzyła Monika Filipina. Filip uwielbia Pana Bociana. Nic dziwnego, bo sympatycznie spogląda na nas ze stron książki.


Przeglądając kartkę po kartce odnoszę wrażenie, że autorka tekstu i ilustratorka miały tę samą wizję na książkę w jednym czasie. Wszystko jest tak idealnie skomponowane i dobrane w jednolitą całość, że to aż zdumiewające.

Książka dla:

- Najmłodszych.

Wesoła, zabawna i rymowana historyjka. Kolorowe i przyjazne dla oka ilustracje. Kartonowe kartki, które pozwalają na samodzielne czytanie. Dziecko może poznać kilka zwierząt mieszkających w lesie i na łące. Bawić się dźwiękiem naśladując przemowę bociana "Kum, Kum, Kum."

- Starszych dzieci.

Ta z pozoru prosta historyjka ukazuje wiele specyficznych cech bocianów. Starsze dziecko może spróbować je odnaleźć np. wrócił bocian z zagranicy- powroty z ciepłych krajów, stanie na jednej nodze itp. Pozwólcie swoim dzieciom na kreatywne odczytanie książki, a na pewno będziecie zaskoczeni.

- Dorosłych.

Ja z książki odczytałam pewien ukryty przekaz. Swoją drogą zastanawiam się czy to celowe zagranie autorki tekstu. Z wierszyka wynika, że bocian po powrocie zrobił się odrobinę zarozumiały i uważał, że zjadł wszystkie rozumy. Jakby tak przenieść ową historię w realia życia codziennego? Kto z nas ma znajomych, którzy wrócili właśnie z pracy zagranicą albo z długich zagranicznych wczasów?

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Autor: Agnieszka Frączek
Ilustrator: Monika Filipina

Liczba stron: 10

Oprawa: książka cało-kartonowa

Książkę kupisz: TUTAJ

A Wy zaprzyjaźnilibyście się z tym klekoczącym nauczycielem?

19 komentarzy :

 1. książeczka cała zielona? tego odcieniu akurat nie lubię, ale cudowna jest i tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie "zwykłe" kartonówki:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie "zwykłe" kartonówki:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super seria dla maluchów. My mamy z żabą, też jest bardzo kolorowa i śmieszna.

  OdpowiedzUsuń
 5. to cenne że nawet dorosły wyniesie coś z książki dedykowanej dla pociechy:) taka inteligentna zacheta by czytać dziecku:)

  OdpowiedzUsuń
 6. o fajna nie widzialam :)Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam takich co to nawet swojego języka zapomnieli za granicą :)

  OdpowiedzUsuń
 8. I dorośli potrafią coś wyczytać z książeczek dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A ty wiesz co jeszcze przynoszą bociany? ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo fajnie się prezentuje ta książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wygląda bardzo interesująco, zapewne spodoba się dzieciakom:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wygląda bardzo fajnie i jest niezniszczalna

  OdpowiedzUsuń
 13. O bocianie jeszcze nie mamy ;) Fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetna, ja lubię takie pozycje. Nie boję się ich tez dawać Jasiowi bo wiem, że przetrwają próbę sił :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Super propozycja idealna na wiosne

  OdpowiedzUsuń
 16. Super propozycja idealna na wiosne

  OdpowiedzUsuń
 17. Ilustracje są naprawdę super!

  OdpowiedzUsuń