5 sposobów na to jak można bawić się kręglami. Bowling game- Wader.

Udostępnij ten post

Kręgle to zabawa stara jak świat. Już nawet jaskiniowcy w nie grali- przynajmniej tak pokazują w pewnej bardzo znanej bajce dla dzieci. Widzieliście Freda F. prawda? Kręgle to przede wszystkim gra zespołowa, która wywołuje dużo śmiechu, aktywności i uczy cierpliwości.

Dziś do wspólnej zabawy zapraszamy Was z producentem zabawek Wader. Co nam będzie potrzebne? Małe, niepozorne pudełeczko w formie walizeczki z napisem Bowling game. Dla tych niepotrafiących czytać lub nieznających języków obcych jest małe ułatwienie, bo na pudełku są paski-okienka. Można śmiało zajrzeć do środka i zobaczyć, że mamy tam kręgle. Można też podejrzeć czy na pewno znajdują się wszystkie elementy zestawu.


Co znajdziemy w opakowaniu:


11 elementów
- 9 kręgli: 3 żółte, 3 czerwone, 3 niebieskie
- 2 piłki


Kręgle przeznaczone są dla dzieci po skończeniu 1 roku życia. Zrobione są z tworzywa, które łatwo można myć pod bieżącą wodą. Nadepnięte lub zgniecione wracają do poprzedniej formy (tylko noga boli dość długo- coś o tym wiem).

Dziecięce pokoje bardzo często przepełnione są zabawkami, które szybko się nudzą bo nie mają wielu zastosowań. Jak to jest z kręglami? Jak można bawić się kręglami?

Poznajcie 5 naszych sposobów na to jak można bawić się kręglami.


Sposób 1. Tradycyjnie.
Ustawiamy kręgle w trzech rzędach. Pierwszy rząd dwa kręgle, drugi trzy kręgle i trzeci rząd cztery. Stajemy w wybranej przez nas odległości i kulamy piłkę po podłodze tak aby strącić jak największą liczbę kręgli. Chociaż jestem przekonana, że doskonale wiecie jak to działa. Nawet tą standardową wersję gry można sobie urozmaicać. Wystarczy zorganizować turniej lub zawody. Strącać kręgle z zamkniętymi oczami, stojąc na jednej nodze, ustawiając je w inny sposób niż ten tradycyjny. Ogranicza Was tylko wyobraźnia więc dajcie pomyśleć szarym komórkom i do dzieła!


Sposób 2. Slalom.Wystarczy ustawić kręgle w rządku zachowując pomiędzy nimi odległość jednego małego kroczka. Dziecko ma za zadanie biegać pomiędzy kręglami slalomem tak aby nie wywrócić żadnego z nich. Kręgle, które zostaną strącone trzeba ustawić jeszcze raz. Taką propozycję zabawy również można sobie urozmaicać. Czasami skaczemy slalomem na jednej nodze, a czasami idziemy na czworaka. Są też takie dni, że to auta ćwiczą i jeżdżą slalomem pomiędzy kręglami.


Sposób 3. Gimnastyka z kręglami.Nie wszystkie dzieci lubią gimnastykę, a jak wiadomo ruch to zdrowie. Czasami trzeba się mocno nagłówkować żeby zachęcić pociechę do aktywności. U nas genialnie sprawdzają się wszelkie tory sprawnościowe. Ulubionym ćwiczeniem Filipa jest przeskakiwanie kręgli. Kładziemy je poziomo na panelach w niewielkiej odległości. Filip ma za zadanie przeskoczyć je lub przejść tak aby ich nie rozwalić.


Sposób 4. Nauka kolorów i liczenia.
Kręgle mogą być przydatne w nauce kolorów i liczb. Dziecko ma za zadanie posortować kręgle kolorami i policzyć. Można też układać wzór z kręgli i polecić dziecku ułożenie takiego samego wzoru, nazwanie kolorów użytych kręgli i policzenie liczby użytych do zabawy kręgli.

Sposób 5. Układanie figur i wzorów. 

Kształt kręgli pozwala nam także na zabawy kreatywne. Możemy układać z nich różne figury, kształty, wzory i nawet litery. Jest to ciekawa i przyjemna forma nauki poprzez zabawę, która o wiele bardziej zainteresuje dziecko niż drętwe ślęczenie nad książkami.

Zabawa kręglami:

- uczy koncentracji
- ćwiczy koordynację ruchową
- trenuje  cierpliwość
- pomaga w opanowaniu nazw kolorów i liczeniu
- wspomaga relacje z bliskimi

Kręglami bawimy się od niedawna i zapewniam Was, że nasze pomysły na kreatywne wykorzystanie tej zabawki jeszcze się rozbudują. Już planujemy kukiełkowy teatrzyk, gdzie głównym bohaterem będą kręgle. Jestem miło zaskoczona jak małe pudełeczko kręgli może pobudzić dziecięcą i dorosłą wyobraźnię.

Może Wy macie jeszcze jakieś fajne pomysły jak można bawić się kręglami?

16 komentarzy :

 1. Fajne pomysły i sposób na zabicie nudy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mamy te kręgle z Wadera, na razie Bąbel głównie nimi rzuca, turla i kręci nimi po podłodze, ale może kiedyś przyjdzie wreszcie czas na bardziej wyrafinowane zabawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy kręgle, ale używaliśmy ich tylko w sposób tradycyjny. Bardzo fajne są Twoje pomysły, koniecznie musimy wypróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest jeszcze szósty sposób, ale mało pedagogiczny, niestety często stosowany przez mojego synka - łapiesz kręgiel jak maczugę, o gonisz starsze siostry. Nie daj Boże jak się dadzą złapać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale super pomysły! Już wiem w co będziemy się dzisiaj bawić. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie pomysły na spędzenie czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz jedynaka więc nie wiem zapewne, ze kręgle świetnie się nadają także do bicia rodzeństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. my też mamy kręgle, dziewczyny same do nich co jakiś czas wracają i wymyślają co rusz to nowe zabawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. O, kręgle to bardzo wielofunkcyjna zabawka na wielu etapach życia malucha. Swojego czasu zrobiły szał i u mnie. Co prawda innej firmy, ale dużo zależy od kreatywności rodzica :) Obecnie mój mały by je wykorzystał jako pałeczki do perkusji bo gra na wszystkim (czyt. zwłaszcza na mnie).

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe propozycje :) Mój syn już co prawda za duży na takie zabawy, ale wykorzystam w zabawach z bratankiem :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajnie się bawicie tymi kręglami... W ten sposób napewno szybko się nie znudzą:-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja znałam tylko jeden, a tu tyle zabaw można wymyśleć ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. O, mamy te kręgle, ale bawiliśmy się do tej pory raczej tradycyjnie, czas skorzystać z pozostałych pomysłów! Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń