Album+ książka= idealny prezent na Pierwszą Komunię Świętą.

Udostępnij ten post

Maj to czas Komunii Świętych. Współcześnie wygląda to znacznie inaczej niż kiedyś. Teraz często jest to niestety wyścig typu "Kto da więcej". Gdzie w ty wszystkim zatrzymanie wspomnień? Gdzie zrozumienie podstawowych pojęć związanych z tym nabożeństwem?

Mój chrześniak zapytany o to co chciałby dostać od cioci w prezencie na Komunię Świętą odpowiedział, że mały kuferek na swoje skarby. Moje serce wtedy pękło na pół i uśmiechnęłam się do siebie. Taki mały, a taki mądry- pomyślałam. To niesamowite, że taki drobiazg mógłby sprawić mu przyjemność. Oczywiście ciocia marzenie spełni. Jednak ten mały smyk dał mi sporo do myślenia. Jak sprawić żeby prezent komunijny był chociaż odrobinę taki jak kiedyś?
Wystarczy dołączyć do prezentu album i książkę, która poruszy małe serduszko. Wtedy będzie to prezent idealny.

Album Pierwszokomunijny.
Jest to książka, która po uzupełnieniu przez dziecko stanie się idealną pamiątką Pierwszej Komunii Świętej. Piękne i przyjazne ilustracje. Bogata i poruszająca treść. Strony poświęcone na pamiątkę chrztu, opisujące najbliższych, zawierające modlitwy, opowiadania religijne. Jest też część, która przygotuje do sakramentu Komunii, wyjaśni podstawowe pojęcia i pomoże zrozumieć wagę tego szczególnego dnia. Zawsze będzie można wrócić do tych magicznych chwili przeglądając album.

Album pierwszokomunijny - okładka

Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Anna Podgórka 
Ilustracje: Dorota Łoskot- Cichocka
Liczba stron: 56
Książkę kupisz tutaj: KLIK


Opowiem Ci o Janie Pawle II.
Postać Jana Pawła II budzi w nas, dorosłych bardzo wiele pozytywnych emocji. Nie można pozwolić aby jego wielkość z biegiem lat zmalała. Jan Paweł II odszedł ale pamięć o nim musi pozostać. Książka ta jest idealnym prezentem dla dziecka, które przystąpi pierwszy raz do komunii. Jest opowieścią o całym życiu tego wielkiego człowieka. Autorka idealnie zadbała o ciekawy przekaz historii z dzieciństwa Ojca Świętego, niesamowicie przebrnęła przez wszystkie jego pasje oraz ukazała jego drogę kapłaństwa.


Opowiem Ci o Janie Pawle II - okładka

Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Joanna Majewska 
Liczba stron: 88
Książkę kupisz tutaj: KLIK


Jaki Waszym zdaniem powinien być idealny prezent na Pierwszą Komunię Świętą? 


24 komentarze :

 1. Ten zestaw na prezent jest piękny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas takie księgi były niestety tylko dodatkiem do prezentu. Obie córki chciały pieniądze za które potem kupiły sobie komputery. Nie były nastawione na ogromne prezenty, jakieś drobne od każdego. W sumie to nawet na komputer nie nazbierały i dokładałam im, a książki pamiątkowe do dziś chętnie oglądają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że książka w dzisiejszych czasach jest tylko dodatkiem do prezentu. Nie ma o ukrywać, że dzieci liczą na coś więcej. Tak jak piszesz fajnie jest po kilku latach obejrzeć taką książkę i przypomnieć sobie, że ktoś taki był na mojej Komunii.

   Usuń
 3. Ja widzę sama po sobie,że nawet drobną pamiątkę lub kartkę warto dodać do prezentu bo jest fajna pamiątka :) Córce zbieram z chrztu i urodzin do pudła kiedyś sobie przeglądnie i na pewno się ucieszy :) a książka o Janie Pawle II cudowna! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam takie pudełko dla Filipa. Mam w nich nie tylko pamiątki ale różne skarby typu opaska ze szpitala, pierwsze skarpetki itp.

   Usuń
 4. Właśnie zaczynam poszukiwania prezentu na tę szczególną komunijną uwagę, zainteresuję się tymi propozycjami. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo trafiony byłby ten prezent, szkoda, że u nas do Pierwszej Komunii jeszcze kilka lat :) pozdrawiam i zapraszam do nas http://siostrydajarade.blogspot.com/2016/04/apacze-snow-na-rozowym-wiosenny-zestaw.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka to zawsze idealny prezent, a album to pamiątka na lata, zawsze miło jest wrócić do niego po jakimś czasie. Sama mam taki album - uzupełniałam w nim informacje i wklejałam zdjęcia :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekne :) Przydadza sie za rok dla chrzestniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A mój chrześniak po otrzymaniu zegarka zapytał "a gdzie kasa?". "Nie ma" odpowiedziałam. A on na to "Słabo". Zwątpiłam...

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny prezent, nasza czeka już na komunię męża chrześnicy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. My w 2 weekend maja idziemy na komunię do syna mojej kuzynki. Zastanawiam sie nad prezentem. Wiem, że Młody zbiera kasę na nowy rower, bo zbiera od dawna i chciałam Go w tej sprawie wspomóc jakąś kwotą, ale jednoczęsnie chciaabym by dostał coś materialnego, co przetrwa lata i kiedyś czytając dedykację będzie z sentymentem mógł przypomnieć sobie, że istniał ktoś taki jak ciocia Ania. Chciałam odejść od religijnych fantów, bo tym sie zapewne zajmą dziadkowie, chrzestni itd... Nadal nie mam pomysłu. Ale ksiązki ktore pokazałaś piękne są

  OdpowiedzUsuń
 11. ja z własnego doświadczenia wiem, że takie albumy długo sobie leżą, takie smutne i nieużywane.

  OdpowiedzUsuń
 12. I to jest naprawdę dobry pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Teraz takie książki często są bardziej dodatkiem to prezentu, który z reguły jest czymś wypasionym :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pomysł jak najbardziej na 10, tyle, że takie prezenty często leżą kilka lat nim dziecko się do nich przekona. Niestety takie czasy, że dzieci oczekują prezentów na wypasie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękne książki, podsunę ten wpis siostrze bo właśnie się szykuje na komunię chrześniaka

  OdpowiedzUsuń
 16. fajny pomysł. Dwa lata temu kupiłam siostrzeńcowi Biblię z grawerowaną dedykacją w drewnianej skrzyni. Piękna i choć na razie przez dziecko niedoceniona, mam nadzieję, że kiedyś będzie fajną pamiątką :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Piekny prezent, klasyczny i ponadczasowy.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo piękne te albumu, a ja dodam jeszcze od siebie - "Aniołka Gabrysia i Szymka Rozrabiakę" :)

  OdpowiedzUsuń