Czy krasnoludki istnieją naprawdę?

Udostępnij ten post


Kochani zdarzyło się Wam kiedyś zgubić ulubiony długopis? A może komuś w tajemniczych okolicznościach zniknęła sznurówka z buta? Albo ktoś za Was podlał kwiatki na parapecie? To wszystko sprawki Krasnoludków! Tak, tak one naprawdę istnieją.


Książka wydawnictwa BiS "Krasnoludki" to z pozoru kilka przygód niesfornych i uroczych krasnoludków. Takich co to siedząc pod tapczanem oglądają wieczorem dobranockę, co pożyczają z najnowszych butów sznurówkę żeby zrobić sobie huśtawkę i takich co to za sobą wskoczyliby nawet w ogień. W książce mamy trzynastu krasnoludków, a każdy z nich to zupełnie inna osobowość. Nie ma dwóch takich samych ludzi to i krasnali nie ma. Jednak gdy przyjrzymy się przygodom opisanym w książce dostrzeżemy, że wplecione w nie zostały bardzo trudne tematy: śmierć, brak dyscypliny, strach, panowanie nad własnymi emocjami. Czytanie bajki to swego rodzaju sposób na tłumaczenie dziecku pewnych zależności i sytuacji, które często tłumaczone przez rodzica (który nie wie jak wytłumaczyć i zaczyna się plątać) stają się jeszcze bardziej pogmatwane i niezrozumiałe. 
Wydawnictwo: BiS
Autor: Melania Kapelusz
Ilustrator: Ewa Poklewska- Koziełło
Strony: 84
Oprawa: Twarda

Książkę kupisz tutaj: KLIK

Jak to jest z Wami? Wierzycie w krasnoludki?

8 komentarzy :

 1. Bardzo ładnie wydana, fajne ilustracje, a jeszcze przydatna, bo uczy ciekawych i przydatnych tematów 😊 uwielbiam takie książki 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie mądre książeczki, a krasnoludki istnieją ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi zawsze coś znika w domu i jak szukam nigdy tego nie mogę znaleźć, a jak już nie potrzebuję, okazuje się że leży na widoku, czyli ktoś pożyczył i później oddał :) Krasnoludki pożyczacze ;) Ciekawa książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie że istnieją;)) To one grasują po domu i robią psikusy ze znikaniem "czegoś". Książeczka zapowiada się ciekawie;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz sobie uświadomiłam, że chyba nie mamy w domu ani jednej książki o krasnoludkach!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze wiedziałam, że istnieją, bo to one podkradają mi czekoladki, a Ty mnie tylko utwierdziłaś w tym przekonaniu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam wielki sentyment do krasnoludków i już sporo książeczek na ich temat w Bąblowej biblioteczce, ale o tej wcześniej nie słyszałam. Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń