Puzzle dla dwulatka? Gram z Sówką Zuzią- Wydawnictwo Zielona Sowa.

Udostępnij ten post


Od jakiegoś czasu zaczął się u nas etap łączenia. Klocki, puzzle i wszystko co można połączyć jest wspaniałą zabawą. Tylko niestety czasami następują momenty irytacji. Jak temu zapobiec? Dając dziecku do zabawy puzzle dopasowane do jego wieku. To bardzo ważne, gdyż zbyt trudne układanki mogą zniechęcić malucha do zabawy. 


Dla dwulatka dobrym rozwiązaniem są puzzle dwuelementowe. Idealne do ćwiczenia precyzji w łączeniu obrazków. Dziecko ma proste zadanie i powinno mu sprostać.
Nasze puzzle to "Gram z Sówką Zuzią. Zwierzęta." W środku znajduje się 6 kart, a na każdej z nich w ramkach umieszczone są dwa zwierzęta. Każde zwierzę to dwa puzzle.
Na samym początku Filip układał puzzle "jak leci". Miał radochę z samego faktu połączenia dwóch elementów. Później zaczął zwracać uwagę na to, że krówka i bocian nie pasują do siebie i trzeba poszukać dwóch puzzli, które mają podobne kolory. Byłam w szoku, że mój niespełna dwulatek potrafi sam ułożyć obrazek.Takimi puzzlami można bawić się na różne sposoby:

1. Tradycyjne układanie puzzli.

Na stole układacie wszystkie puzzle i szukacie odpowiednich par. Proste prawda?


2. Łączenia na "chybił-trafił".

Puzzle odwracacie obrazkiem do dołu i łączycie ze sobą dwa wybrane elementy. Gdy połączycie już wszystkie to obracacie je obrazkiem do góry i patrzycie co wyszło. Możecie wymyślać nazwy dla nowo powstałych zwierząt: kotopies, boćkomysz.


3. Grupowanie ułożonych zwierząt.

Każde z tych zwierząt ma jakieś specyficzne cechy. Możecie dzielić je na kategorie: małe i duże zwierzęta, głośne i ciche zwierzęta, latające i skaczące.


Zabaw z puzzlami nie ma końca. Możecie wymyślać swoje lub postawić na tradycyjne układanie. Taka zabawa jest doskonałym treningiem motoryki małej i świetną zabawą, uczy koncentracji i opanowania, a także zachęca do poznawania nowych słów.

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: Karton
Liczba stron: 24

Cena: 19,99 zł

Grę kupisz tutaj: KLIKKiedy Wasze dzieci zaczęły układać puzzle?


Wpis powstał w ramach projektu GRAJMY- KLIK


11 komentarzy :

 1. Bardzo lubię takie gry, mamy podobne, ale z cyferkami, tylko, że moi chłopcy już nie chcą ich układać są za duzi ;) ale dla dwulatka są świetne :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. cudne! Jakość Zielonej Sowy jest niezawodna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne gry.Dla dwulatka są świetne.Kupiłam w prezencie dwulatkowi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy puzzle, a Miętus też zaczynał od takich 2-elementówych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas póki co, puzzle po 5 minutach są rozrzucone po całym domu i połowa pogubiona :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sprytny ten dwulatek, skoro wie, że koto-świnka nie istnieje.Fajne puzzle dla maluszka, ciekawe czy mają inne warianty, niż te ze zwierzętami. Muszę to sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sówka Zuzia to pierwsza gra nad którą przysiadł bez problemu mój dwulatek - i ku mojemu zdziwieniu zaczął szybko nazywać zwierzęta.

  OdpowiedzUsuń
 8. mieliśmy - ba, dalej mamy takie z myszki miki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy Sówkę Zuzie :) Ale o ile ja bardzo lubię układanie puzzli, nawet 2-elementówych, tak mój 3-latek nigdy nie pałał do nich zbytnią miłością - a szkoda ;)

  OdpowiedzUsuń