Tor dla samochodów Wader. Kids Cars 3D- Straż Pożarna.

Udostępnij ten post


Czym lubią bawić się chłopcy? Autami! Jednak doskonale wiem, że auta nie są jedynie domeną chłopców. Dziewczynki także chętnie sięgają po samochodziki. Żeby jednak nie było nudno podczas takiej zabawy przydają się dodatki.


Tor dla samochodów Wader to niby zwykła zabawka, która ma uatrakcyjnić zabawę wszelkiego typu pojazdami. Jednak to wcale nie taka prosta zabawka. Posiada ona wiele aspektów edukacyjnych i jest kopalnią pomysłów na zabawy. Jednak zacznijmy od początku.

Kids Cars 3D- Straż Pożarna.


W opakowaniu znajdziemy:

- trasę (do złożenia) o długości 3,1 m

- dwie bazy strażackie (do złożenia)
- trzy wozy strażackie
- trzy drzewa
- naklejki ze znakami i oznaczeniami baz strażackich.

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku +1. Nadaje się idealnie dla miłośników Straży Pożarnej i fanów zabawy autami. Posiada wiele aspektów edukacyjnych (opisanych poniżej) i jest doskonałym źródłem zabaw. Trasę można układać w różny sposób. Dzięki różnym elementom trasy można tworzyć skrzyżowania, ronda i drogę z zakrętami. Wystarczy, że połączy się ze sobą dwa elementy. Mniejsze dzieci mogą mieć problem z połączeniem i będą potrzebowały pomocy dorosłego. Zestaw można łączyć z innymi trasami z serii Kids Cars 3D.
Tor od samego początku spodobał się Filipowi. Chociaż sam nie radzi sobie jeszcze z łączeniem trasy doskonale pokazuje w jaki sposób chce żeby mu ją połączyć. Nasz zestaw połączyliśmy z inną trasą marki Wader. To fantastycznie, że są kompatybilne i dają nam jeszcze więcej możliwości zabawy. Także duża część pokoju to tor dla samochodów, a do tego jeszcze mamy rozłożony zestaw klocków Wader Stacja Paliw. Bardzo lubię zabawki, które można łączyć z innymi i kompletować sobie zestawy według własnego uznania. 

Spójrzcie tylko jaka frajda!


Nauka znaków i zasad drogowych.Z ekranu telewizora co chwilę dobiega nas informacja o tragicznych wypadkach. W wielu z nich giną dzieci. Wydaje mi się, że warto naukę zasad ruchu rogowego wpajać już od najmłodszych lat. Niech dzieci wyrabiają sobie dobre nawyki. Zestaw Wader jest doskonałym modelem do obrazowego uczenia zasad drogowych. Możemy pokazać dziecku jak powinno się przechodzić przez jezdnię i jak powinien zachować się kierowca widząc pieszych na przejściu. Znaki drogowe, które umieszczone są na drodze pomogą nam w tłumaczeniu ciężkich i niekiedy skomplikowanych zasad ruchu drogowego. Zestaw z Strażą Pożarną będzie idealny do wytłumaczenia w jaki sposób na drodze poruszają się pojazdy uprzywilejowane.

Nauka kierunków.Często zdarza się, że dzieciom ciężko jest zapamiętać kierunki. O ile prosto i w tył nie sprawiają większych problemów, to lewo i prawo już tak. Doskonale pamiętam jak przedszkolanka uczyła nas, która rączka jest prawa: Dzieci podnieście do góry prawą rączkę. Prawa to ta którą piszecie. Kasiu źle! Druga rączka. Ta co podnosisz jest lewa. Nie muszę Wam chyba pisać, że jestem leworęczna co? Jazda autem po torze może być doskonałym sposobem do nauki kierunków. Możecie bawić się tak, że instruujesz dziecko jak ma jechać: Skręć w lewo, na skrzyżowaniu prosto, skręć w prawo. Rodzic robi za nawigację, a dziecko za kierowcę. Świetna zabawa!

Opowiedz mi co widziałeś po drodze.Zestaw Wader może być zabawką rozwijającą zdolności manualne i wyobraźnię. Stwórzcie wspólnie z dzieckiem, wzdłuż trasy różne budowle, warsztaty, ławeczki, sklepy, parki itp. Niech dziecko jedzie po trasie autem i opowiada widziane po drodze rzeczy, niech tworzy ciekawe historie, fantazjuje, wymyśla, ubarwia. To doskonały sposób na ćwiczenie wyobraźni i odwagi w wypowiadaniu się.

Kim jest Pan Strażak.Dzieci najlepiej chłoną wiedzę w formie zabawy. Zatem trzeb wykorzystać ten proces jak tylko się da. Skoro motywem przewodnim zestawu są strażacy bawmy się, że nimi jesteśmy. Podczas zabawy wplatajmy ciekawe informacje o tym jak działa straż Pożarna. Wytłumaczmy jak należy zgłaszać pożar lub niebezpieczeństwo i dlaczego nie można żartować dzwoniąc na numer alarmowy. Wyjeżdżajmy do różnych akcji (powalone na drodze drzewo, pożar, wypadek) niech dziecko ie, że rola straży nie zamyka się jedynie na gaszeniu pożaru.

Niby takie zwykłe pudełeczko, trzy autka i kawałek trasy, a tyle zabawy i nauki. Już nie raz powtarzałam, że każda zabawka jest kopalnią pomysłów i twórczego spędzania czasu. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni, dobrych chęci i pomysł na zabawę gotowy!

A jak Wy pobawilibyście się takim torem?
Wasze dzieci mają tory dla samochodów?

18 komentarzy :

 1. Wow... Świetny tor... Moja prawie 8 latka też ma do tej pory jeden piętrowy tor ale teraz służy głównie jako domek dla wszelakich figurek :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek lubi wszystkie auta, które robią "łił łił". Jednak czasem bierze też lalkę Madzi a Madzi w zamian daje swoje autka i bawią się razem :) Mamy też w domu jeden tor z Wadera i synek bawi się nim chętnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy sporo zabawek z Wadera, zadowoleni jesteśmy. Ten tor też jest fajny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy zabawki Wadera! Tor widzę, że jest bardzo duży i Filipek ładnie się bawi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy duży tor od kilku lat....zabawka nie do zdarcia...ciągle używana

  OdpowiedzUsuń
 6. Ekstra Lena chce zostać strażakiem narazie jest atopowy m bohaterem

  OdpowiedzUsuń
 7. Ekstra Lena chce zostać strażakiem narazie jest atopowy m bohaterem

  OdpowiedzUsuń
 8. Nareszcie,już myślałam, że się nie uda napisac komentarza. Zazdrościmy Wam tych zabawek, bo są świetne i do tego trwałe.

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiem krótko, wpadaj do mnie, żeby się dowiedzieć na ile sposobów my wykorzystujemy tor Wadera :-P

  OdpowiedzUsuń
 10. Niesamowity ten tor - i jaki ogromny ! Pamiętam tego typu zabawki z własnego dzieciństwa (bo byłam raczej typem chłopczycy), ale żadna z nich nie była aż taka "wypasiona" jak ten Wasz.

  OdpowiedzUsuń
 11. zastanawiałam się niegdyś nad zakupem tego cuda dla chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moj byłby zachwycony. Wszelkie auta garaże remizy to jego żywioł. Zabawki Wader sa naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mamy podobny tor, też piętrowy od Wadera, nawet ciuchcia po nim elektryczna jeździ :) Bardzo fajny prezent dla dziecka, tylko strasznie dużo miejsca zajmuje, a moi nie pozwalają go złożyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudny! Moja córka mimo swoich 6.5 lat i mimo, że jest dziewczynką na pewno świetnie by sie nim bawiła!!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Mamy i my! W ogóle mamy mnóstwo zabawek firmy Wader i cenię je głównie za to, że wszystkie są niezniszczalne :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wader i u nas w domu ma swoja przestrzeń.

  OdpowiedzUsuń
 17. moja córka ma ten to w przedszkolu. Dzieci bardzo lubią się nim bawić

  OdpowiedzUsuń