Jak sprawić żeby inni nas lubili? + KONKURS.

Udostępnij ten post


Zastawiałeś się kiedyś jaki jest fenomen ludzi, którzy gromadzą wokół siebie tłumy? Myślałeś o tym jak fajnie byłoby gdyby wokół Ciebie gromadziło się wiele przyjaznych osób? Może to właśnie Ciebie uważają za osobę, która szybko potrafi zjednać sobie ludzi? Jak sprawić żeby inni nas lubili?


Pewnie jak każdy rodzic chciałbyś aby Twoje dziecko nigdy nie miało takiego problemu prawda? Nie chcesz aby zgarbione i wystraszone siedziało pod ścianą podczas gdy inni bawią się w najlepsze. Nie wyobrażasz sobie, że przez swoją wstydliwą naturę nigdy nie znajdzie przyjaciół. Zastanawiasz się jak sprawić żeby inni nas lubili i jak przekazać tę wiedzę dziecku?

Skoro chcesz tej małej, cichej, pozbawionej pewności siebie i zgarbionej istotce nieco pomóc wyjść do świata koniecznie sięgnij po książkę "Umiejętności społeczne twojego dziecka". Dlaczego miałbyś czytać jakiś tam poradnik? Dlatego, że do poradnika to mu daleko, a nawet bardzo daleko. Jest to 10 prostych lekcji, jak zdobyć przyjaciół i radzić sobie w życiu. Każda z tych lekcji to próba pokazania dziecku, że pewne zachowania i gesty mają znaczący pływ na to w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez inne osoby. Z książki dowiesz się jak zrobić dobre pierwsze wrażenie, jak podać komuś dłoń, jak się do niego zwracać a przede wszystkim będziesz mógł to wszystko przetestować tak aby dać dziecku jaśniejszy pogląd na sprawę. Nie ma nic lepszego jak  zobrazowanie problemu. Sam pomyśl: Stoisz przed dzieckiem i świdrującym wzrokiem patrzysz w jego buty lub stoisz przed nim i patrzysz mu w oczy. Jaki rodzaj rozmowy jest przyjaźniejszy?

Dzięki tej książce odpowiedź na pytanie "Jak sprawić żeby inni nas lubili?" staje się niemal oczywista.

Wydawnictwo: Samosedno
Oprawa: miękka
Autor: Faye de Muyshondt
Liczba stron: 200
Książkę kupisz tutaj: KLIK

Uwaga konkurs!Zadanie jest proste. W komentarzu pod tym postem lub na FB pod plakatem konkursowym (KLIK) zostaw odpowiedź na pytanie:

Jaka jest Twoja najmocniejsza cecha charakteru?


Jedna osoba, która (moim zdaniem) udzieli najciekawszej odpowiedzi wygra egzemplarz książki "Umiejętności społeczne Twojego dziecka".


Konkurs organizowany jest dla fanów MaaMaa BaalBinkaa i Samo sedno. Przez fanów rozumie się osoby, które polubiły obie strony.

Ponadto zapraszam do:
 • Polubienia i udostępnienia plakatu konkursowego (KLIK)
 • Zapraszania pod plakatem znajomych do wspólnej zabawy.

Konkurs trwa od 08-06.2016 r. do 19-06-2016 r. Wyniki zostaną ogłoszone do 5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Zwycięzca ma trzy dni na skontaktowanie się ze mną w sprawie wygranej.


Pełny regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest MaaMaa BaalBinkaa
2. Sponsorem nagrody jest Samo Sedno.
3. Jedna osoba może dodać tylko jedno zgłoszenie.
4. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
5. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać poprawnie zadanie konkursowe.
6. Konkurs trwa od 08.06.2016 r do 19..06.2016 r do godziny 23:59
7. Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni roboczych od daty zakończenia konkursu.
8. Po ogłoszeniu wyników zwycięzca ma obowiązek podania organizatorowi swoich danych teleadresowych (adres dostawy, nr telefonu oraz adres e-mail) poprzez wiadomość e-mail  ( maamaabloog@onet.pl ) lub poprzez wiadomość prywatną na fanpage strony MaaMaa BaalBinkaa w ciągu 3 dni od daty publikacji wyników na stronie organizatora. W przeciwnym razie jury wyłoni kolejnego zwycięzcę.
9. Wysyłka nagród przez sponsora możliwa tylko na terenie RP.
10. Zwycięzca konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie przez organizatora oraz sponsora swoich danych osobowych na potrzeby konkursu i w związku z wykonaniem postanowień niniejszego Regulaminu. Zwycięzca ma prawo do wglądu swoich danych oraz ich poprawy.
11. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu przez Uczestnika.
12. Reklamacje należy składać na adres maamaabloog@onet.pl

Powodzenia!

Zwycięzcą jest:

Matka Antyterrorystka.

Dlaczego? Dlatego, że odpowiadając na to pytanie użyłabym dokładnie takich samych słów. Czekam na dane do wysyłki nagrody.

10 komentarzy :

 1. Moja najmocniejsza cecha? Upór- może nie zawsze jest dobrze odbierany, ale dzięki niemu dostaję to czego chcę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry wieczór, moją najmocniejszą cechą charakteru jest wrodzona - ciekawość, dosłownie ciekawość wszystkiego - drugiego człowieka, świata, dnia jutrzejszego, nowej dyscypliny sportowej, przepisu na ciasto, rodzaju techniki przeprowadzania badań ewaluacyjnych, itd. Nie wiem skąd się ona wzięła, gdyż moi rodzice to, dwa domowe typy, które poza obręb swojej małej miejscowości nosa nie wyściubią, dlatego są mega zszokowani, że ich córka w jednym miejscu, mieście długo czasu nie spędzi tylko dalej jedzie. Zawsze mnie interesowało więcej i więcej, do tej pory mam niesamowitą ciekawość dosłownie "wszystkiego", mój mąż to, nawet się śmieje, że z Tobą to czasami wstyd gdzieś wyjść, bo jak coś wyłapiesz swoim okiem i Ciebie zaintryguje to, od razu podchodzić i pytasz - a co to jest? a gdzie Pan/Pani kupił/-a, a ile kosztowało, idt. ... No cóż taka jestem, nigdy się nie ograniczałam, zawsze byłam ciekawa - co dalej, gdzie dalej, zawsze widziałam możliwości i rozwiązania, zawsze myślałam pozytywnie i otaczałam się takimi ludźmi, bo wiadomo swój ciągnie do swego. Ten system wartości chcę również przekazać swojej córce. Drugą, moją silną cechą jest poczucie sprawiedliwości, zwłaszcza w stosunku do drugiego człowieka. Wiem, że mieliśmy podać tylko jedną cechę, jednakże zauważam, że wiele osób zaczyna zapominać lub bagatelizować poczucie sprawiedliwości, a to bardzo ważna cecha i warto ją pielęgnować, przekazywać dalszym, młodym pokoleniom. Dobrej nocy i odwagi do dobrego życia życzę, pozdrawiam, Teresa Długosz

  OdpowiedzUsuń
 3. moja najmocniejsza cecha to upór jak się za coś wezmę to nie odpuszczam a już w szczególności jak się fochnę na męża to ma przegwizdane :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, czy jest taka cecha, ale wymieniłabym na pierwszym miejscu prawdziwość. Zawsze jestem prawdziwa w tym, co robię i tą prawdziwością się w życiu kieruję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam swoje zorganizowanie :) Lubię mieć wszystko zaplanowane, wyznaczone swoje cele i konsekwentnie ku nim dążyć. Zatem moje najmocniejsze cechy to zorganizowanie i konsekwencja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam:) Moją najmocniejszą stroną jest wiara w siebie. Ale nie taka, z jaką niektórzy mają szczęście się urodzić. Swojej musiałam nauczyć się sama. Kiedy byłam dzieckiem bardzo się jąkałam. Sprawa była na tyle poważna, że miałam indywidualne nauczanie. Nie byłam w stanie funkcjonować normalnie w szkole. Kiedy w końcu do niej trafiłam, nie trudno się domyśleć, że stałam się obiektem drwin. Nie wiem skąd u 10-cio letniej dziewczynki wzięło się tyle siły i wspomnianej wiary w siebie. Dziś już się nie jąkam, w każdej sytuacji w życiu zdaję sobie sprawę z tego, że nie jestem idealna, nikt nie jest. Wiem natomiast, że warto w siebie wierzyć, walczyć o siebie i starać się dostrzegać w każdym człowieku pozytywne cechy, nawet wtedy, gdy na pierwszy rzut oka ich nie widać. I tak też wychowuję moją córkę.Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja najmocniejsza cecha charakteru to wytrwałość.Nigdy nie poddaje się w połowie drogi.Życie nauczyło mnie ,że okazywanie słabości nie jest najlepszym pomysłem ,ponieważ szybko zostaje wykorzystane.Dopòki nie osiągną zamierzonego celu nie jestem szczęśliwa.Oczywiście potrafię też odpuścić.Jednak robię to w wyjątkowo usprawiedliwionych sytuacjach oraz gdy uznam taką opcję za bezpieczniejszą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moją najmocniejszą cechą jest komunikatywność. Pozwala mi na poznawania nowych osób, utrzymanie relacji juz nawiazanych oraz często umożliwia wyjście z trudnych sytuacji. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 9. Moją najmocniejszą cechą jest PUNKTUALNOŚĆ, gdyż cenię czas zarówno swój jak i osoby z którą jestem umówiona. Nie lekceważę go i nie pozwalam na siebie czekać. Przez swoją punktualność moje życie jest zorganizowane, nie mam zaległości w płatnościach, problemów w pracy itp.Punktualność to bardzo ważna cecha, która pozwala na zbudowanie bezkonfliktowych relacji między ludźmi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kurcze przegapiłam taki konkurs. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń