Pomoc osamotnionym dzieciom

Udostępnij ten post


Opuszczonych i osieroconych dzieci na całym świecie jest mnóstwo. Każdego roku dzieci oraz młodzież nagle zaczyna nowe życie bez rodziców, którzy giną w wypadkach. Część zostaje zabrana ze swoich domów rodzinnych i nie może z różnych względów liczyć na opiekę rodziców biologicznych. To stąd zrodziła się potrzeba powstania organizacji, a następnie miejsc, w których dzieci w ten sposób doświadczone przez los znajdują ciepło rodzinne. Szacunek, zrozumienie i miłość, jakich nierzadko do tej pory było im brak.


Stowarzyszenie dające wyżej wymienione możliwości to SOS Wioski Dziecięce. Organizacja działająca na całym świecie, w 135 krajach, w Polsce zaś dbająca o najmłodszych od 1984 roku. W ramach Stowarzyszenia tworzone są konkretne programy, które to:

 • zapewniają dom rodzinny osieroconym,
 • pomagają w rozwoju, wychowują, edukują, dbają o zdrowie, zapewniają opiekę,
 • wspierają rodziny najuboższe, jak i te borykające się z rozmaitymi problemami,
 • oferują dodatkowe formy wsparcia dla młodzieży kończącej gimnazjum, rozpoczynającej pracę zawodową bądź studia na uczelni wyższej.

To jednocześnie opieka, edukacja i wychowanie. Troska o każdego podopiecznego. Tworzenie kolejnych miejsc, w których to dzieci oraz młodzież odzyskują równowagę i mają poczucie bycia kochanymi. Znajdują swoje miejsce na ziemi, swoją nową rodzinę i wychowują się w zdrowych relacjach.


Istotna pomoc


Stowarzyszenie oferuje następujące programy:
 • SOS Wioski Dziecięce,
 • Programy dla Młodzieży,
 • Rodzinne Domy Czasowego Pobytu,
 • oraz Program Umacniania Rodziny.

To, z którego korzystają rodziny, dzieci bądź młodzież uzależnione jest od bieżących potrzeb. Działalność Stowarzyszenia bazuje na okazaniu wsparcia i stworzeniu warunków prawdziwego, rodzinnego środowiska. Z zachowaniem wszystkich elementów, podstaw i postaw, które są sednem kochającej rodziny żyjącej w zdrowych relacjach. Potrafiącej zapewnić opiekę, na różnych jej płaszczyznach.


Pomóc może każdy. Zarówno finansowo, jak i oferując swoje umiejętności, pomysły i przede wszystkim czas tym, którzy go potrzebują. Zainteresowanie i zrozumienie tak ważne do prawidłowego rozwoju i zdobywania umiejętności samodzielnego funkcjonowania w dorosłym życiu. Szczegółowe informacje odnośnie tego, jak pomagać znajdziemy na stronie www.wioskisos.org. Warto zapoznać się także z historią powstania Stowarzyszenia, celem i misją, jaką oferuje. Wykorzystywanym narzędziom, możliwościom oraz bieżącym potrzebom, do których realizacji nieustannie dąży SOS Wioski Dziecięce.

3 komentarze :

 1. Dobrze , że są takie organizacje :-) ale wolałabym żeby wszystkie dzieci miały rodzine i swoje domy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ważny wpis i jeśli tylko jest możliwość, zawsze warto pomagać!

  OdpowiedzUsuń