Przygody małych marzycieli. Wydawnictwo Siedmioróg.

Udostępnij ten post


Jako mała dziewczynka bardzo często zdarzało mi się, że pozwalałam się ponieść mojej wyobraźni. Byłam niewątpliwie z tych co lubią marzyć i rozmyślać. Wyobraźnię to ja miałam na poziomie ekspert albo i jeszcze większą. Zapewne przez to iż większość dnia spędzałam z nosem w książce. Dlaczego mnie wzięło na takie wspomnienia? Ponieważ, przeczytaliśmy z Filipem serię książek Przygody Małych Marzycieli- wydawnictwo Siedmioróg.

Zaskakujące, tajemnicze, fantastyczne i humorystyczne przygody barwnych i oryginalnych postaci, które niemal wciągają nas w wir swoich przygód. Dodatkowo wszystko to okraszone przyjemnymi dla oka i intrygującymi ilustracjami. Tak właśnie można opisać serię Przygody Małych Marzycieli- wydawnictwo Siedmioróg.

Na serię tych bajek składają się:

Piotr Śmiałek i tajemnicza taksówka. Przygody Małych Marzycieli.


Opowieść o małym chłopcu z głową w chmurach. Bohater, który całym sercem zakochany jest w pięknej koleżance ale boi się wydusić z siebie chociaż jeno sensownie brzmiące zdanie. Marzy o tym aby podarować jej księżyc z nieba. Tak, tak księżyc- gwiazdka to zdecydowanie za mało. Jak daleko popędzi jego wyobraźnia aby zjednać sobie przychylność ślicznej dziewczynki?

Uskrzydlony listonosz. Przygody Małych Marzycieli.


Historia o pewnym listonoszu, który najbardziej w świecie kochał swoją pracę i... pewną panienkę. Wątki miłosne pojawiają się także w książkach dla dzieci. Jednakże ze względu na pewną tajemnicę, którą mocno krył przed całym światem Pan Listonosz ogromnie bał się wyznać swoją miłość ukochanej. Co musiało się stać aby prawda wyszła na jaw?


Miasteczko szeptów. Przygody Małych Marzycieli.Wyobrażasz sobie miasteczko, w którym nie wolno wydawać głośnych dźwięków, słuchać muzyki i śmiać się w głos? Dziwnie by było prawda? Alicja także nie wyobrażała sobie dalszego życia w tej ciszy. Odkryła coś, co diametralnie zmieniło jej życie i życie innych mieszkańców. Co takiego?Julia i tajemniczy sklep pana Pokrętły. Przygody Małych Marzycieli.

Każdy marzy o tym aby być popularnym i lubianym. Niestety nie zawsze się to udaje. Dzieci wówczas szukają przyjaciół w innym miejscu. Czy dziewczynka może przyjaźnić się z wampirem, mumią, czarownicą i duchami? No w sumie może tylko jak to się skończy? A jak to się w ogóle zaczęło?


Rekwizytor Otto. Przygody Małych Marzycieli.


Zastanawiałeś się kiedyś skąd czerwony kapturek miał koszyk? Kto naprawia zegarek królika z Alicji w Krainie Czarów? A kto reperuje siedmiomilowe buty, gdy się rozprują? Tego wszystkiego dowie się pewien mały chłopiec z domu dziecka, gdy na jego drodze pojawi się Otto rekwizytor. Jak zaowocuje ta znajomość?

Każda z tych historii jest różna i niesie za sobą inne przesłanie. Nie ma tu miejsca na nudę i monotonność. Więc jeżeli uważasz, że Twoje dziecko jest jednym z małych marzycieli i lubi przygody to koniecznie musi zapoznać się  serią tych książek.


6 komentarzy :

 1. Mariusz Winkle13 czerwca 2016 08:21

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne książeczki, takie się wydają przenoszące w inny, magiczny świat :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne są te książeczki. Z pewnością będę je miała na uwadze ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy jedną, inne córka czytała-bardzo nam się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O o listonoszu bardzo intrygujaca super ksiażki a ilustracje fajne

  OdpowiedzUsuń