Zabawy ogrodowe. Simba- huśtawka foka z fontanną.

Udostępnij ten post


Od dłuższego czasu trwa sezon na zabawy ogrodowe. Dzieciaki kochają szaleństwa na dworze. Wszystkie biegi, skoki, skłony i inne gimnastyczne zabawy są bardzo istotne w rozwoju naszych pociech. Co dokładnie mam namyśli? Motorykę dużą. 


Rozwój motoryki dużej jest bardzo często pomijany przez rodziców, gdyż skupiają się oni głównie na motoryce małej. Jest to duży błąd, ponieważ jeżeli dziecko ma problemy z motoryką dużą to pojawią się także problemy z motoryką małą. Czym tak właściwie jest motoryka duża? Są to wszystkie ruchy, które angażują całe ciało np. pływanie, biegi, skoki.


Nasz pomocnik w zabawach ogrodowych, które wspierają rozwój motoryki dużej to:


Simba- huśtawka foka z fontanną.

Jest to duża, plastikowa, dwuosobowa huśtawka marki Smoby. Huśtawka wykonana jest z wielką precyzją tak aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku podczas zabawy. Huśtawka Simba to sprytnie skonstruowana zabawka, która umożliwia zabawę we dwoje lub w pojedynkę. Gdy dziecko nie ma akurat kompana do zabawy może usiąść w środku i również będzie się huśtać. Zabawka ta jest bardo lekka i poręczna (mimo swojej wielkości). Bez problemu można przenieść ją z ogrodu na taras. Pomimo iż jest bardzo lekka to jest także bardzo stabilna i nie wywraca się na boki, a tym samym daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Huśtawka Simba jest także idealną zabawką na upały, gdyż można podłączyć do niej wąż ogrodowy i uzyskać tym samym efekt fontanny.


Huśtawkę można zakupić w sklepie internetowym FEEDO.Nasze zabawy ogrodowe z huśtawką Simba, które wspierają rozwój motoryki dużej. 


Ćwiczenie stabilności i równowagi.Czyli nic innego jak zwykłe huśtanie się. Wprawia w ruch całe ciało dziecka i wymaga od niego trochę wysiłku. Świetna zabawa, która trenuje motorykę dużą. Dziecko uczy się łapania równowagi i stabilności co jest niezwykle ważne.

 Ćwiczenie celności.Huśtawka ma dwie czerwone rączki. Jeżeli posiadacie jakieś okręgi z dużym otworem to możecie wykorzystać je do zabawy. Zadaniem dziecka jest trafienie okręgiem na rączkę huśtawki.

Skok przez huśtawkę.


Dla wieku dzieci podskoczenie do góry z oderwaniem nóg od podłoża stanowi spory problem. Warto już od najmłodszych lat ćwiczyć tę umiejętność.

Podnoszenie ciężarów.


Huśtawka jest naprawdę lekka ale przeniesienie jej z miejsca na miejsce może stanowić nie lada wyzwanie. Wystarczy odrobina sprawności, sprytu i umiejętności.

Tor przeszkód.


Huśtawka może zostać jednym z elementów toru przeszkód. Takie zabawy na podwórku są fantastyczne i zmuszają do rozruszania wszystkich partii ciała, a tym samy do ćwiczenia motoryki dużej.

Zabawa w krzesła.


Zabawy w krzesła nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Gra muzyka lub śpiewamy i chodzimy dookoła krzeseł, gdy muzyka ucichnie trzeba jak najszybciej usiąść na krześle. Tutaj mamy tylko dwa miejsca siedzące, a do zabawy potrzebne są cały czas trzy osoby.

Ucieczka przed wodą, skok przez wodę itp.


Jak już wspomniałam huśtawka ma możliwość podłączenia węża ogrodowego. Tworzy on wówczas fontannę. Dzieci kochają zabawę z wodą. Tutaj można wymyślać tysiące różnych opcji.Jako matka dwulatka staram się nie pomijać żadnych aspektów rozwojowych dziecka. Dużo czytamy, rysujemy, bawimy się modeliną, klockami, farbami. Jednak zdaję sobie sprawę, że to nie wszystko. Ruch i sprawność fizyczna jest równie ważna jak inteligencja i sprawność manualna. Dlatego  już teraz ćwiczymy motorykę dużą.

Jakie są Wasze ulubione zabawy podwórkowe?

15 komentarzy :

 1. Bardzo pomysłowe zabawy i to dzięki jednej zabawce.Bawcie się dobrze całe lato :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Huśtawka z efektem fontanny - to by się mojemu synowi podobało :)

  OdpowiedzUsuń
 3. dla dzieci idealne :) na upały w sam raz

  OdpowiedzUsuń
 4. szkoda, ze takiej nie było jak nasz Młody miał niej latek ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy podobną huśtawkę ogrodową, ale niestety nasza nie posiada efektu fontanny...Żałuję, że wcześniej nie trafiłam na taki post - bo Bąblowi tego typu dodatkowy bajer na pewno by się spodobał !

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas z podwórkowego wyposażenia rządzi zwykła huśtawka i zjeżdżalnia... Z innych rzeczy to zabawa piłką a latem np wystarczy stary podziurawiony wąż ogrodowy i fontanna gotowa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. ale fajna hustawkan😃 podoba mi sie 😄 czemu ja juz taka duza jestem haha 😊 pozdrawiam 😍

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój synek jest na etapie kamyczków i piasku ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Junior ostatnio uwielbia kopać piłkę, więc gramy "w nogę" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow super, nawet nie wiedziałam że takie coś jest, połączenie huśtawki z fontanną. Bawcie się dobrze

  OdpowiedzUsuń
 11. Idealna dla dzieciaków, kolorowa, bezpieczna. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Co prawda zabawki takiej nie mamy, ale podobne zabawy urządzamy sobie przy pomocy innych rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna, wielofunkcyjna zabawka. O wiele lepsza niż siedzenie cały dzień przez telewizorem :)

  OdpowiedzUsuń
 14. świetna zabawa na takiej huśtawce
  zapraszam do obserwacji http://fantastic-brand.blogspot.com/ odwdzięczam się tym samym

  OdpowiedzUsuń
 15. Osobiście nie mamy takiej huśtawki w domu, ale mam ją w pracy i chyba dzieci jak i niektórzy rodzice nie wiedzą, że służy ona właśnie do rozwijania motoryki u dziecka.
  Nasze ulubione zabawy ogrodowe to ostatnio basen.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń