Książki, które się ruszają! Przesuń- baw się- pociągnij.Wydawnictwo Olesiejuk.

Udostępnij ten post


Tysiąc razy powtarzałam i zapewne będę powtarzać jeszcze wiele razy: Dzieci kochają coś dotknąć, sprawdzić, pociągnąć, poeksperymentować. Taka już natura tych małych istotek, a nasze zadanie jest takie aby tą ciekawość dobrze spożytkować. Jak? Tak aby dziecko dzięki niej nauczyło się czegoś nowego. Dobrym sposobem takiej nauki są książki, które się ruszają.


Oprócz wrodzonej ciekawości małe dzieci posiadają inną cechę: kochają zwierzątka. Łącząc te dwie zależności otrzymujemy książki, które zaciekawią każdego malucha. Książki o zwierzątkach, które mrugają, wahają kwiatki, machają ogonkami i robią wiele innych rzeczy, których nie robią zwierzątka ze zwykłych książek. Mowa o serii książeczek Przesuń- Baw się- Pociągnij Wydawnictwa Olesiejuk. Dokładniej o książce "Hop! Mały kotek" i "Kop! Mały piesek". Książeczki stworzone są z myślą o najmłodszych dzieciach, posiadają ruchome obrazki, a wspólne czytanie ich to ogromna zabawa."Kop! Mały piesek" to historia o rozbrykanym szczeniaku, który bawi się w ogródku. Dziecko dzięki przesuwanym i wyciąganym elementom może zaobserwować jak piesek merda ogonkiem, podąża za tropem lub kopie dziurę. Poobserwuje ulubione zajęcia psiaków i pozna je z bliska.
"Hop! Mały kotek" jest oczywiście historyjką o kotku łobuziaku. Dziecko pozna leniwą stronę kotka, a także przyjrzy się tej rozbrykanej naturze zwierzaczka. Przesuwając paseczki i przemieszczając konkretne elementy dziecko zobaczy, że koty śpią bardzo czujnie, łobuzują i uwielbiają pić mleczko.
Dzięki tym interaktywnym książką dzieci nie tylko uczą się natury zwierząt. Poprzez przesuwanie ruchomych elementów rozwijają motorykę małą i uczą się spostrzegawczości. Jednak przede wszystkim dobrze się bawią!

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

9 komentarzy :

 1. Jestem pod wrażeniem ;) bardzo pomysłowe książeczki i pewnie wszystim dzieciom by się spodobały :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super seria dla maluchów! My mamy "Ojej! Mały kurczak".

  OdpowiedzUsuń
 3. my mamy z takiej serii "Pociągnij i przesuń" książkę o budowie, Filip ją uwielbia. Mieliśmy też o warsztacie, z biblioteki

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne książeczki ale ciekawa jestem jak długo ciekawy maluch wytrzyma i nie urwie ogonka pieskowi 😊 pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam kiedyś taką książkę, a nawet dwie. "Alladyn" i "Wilk i Zając". Super zabawa, nie tylko to jakiegoś rodzaju zaskoczenie dla czytelnika ale i ciekawość: "Ciekawe, jak to jest zrobione" :)


  blondimama.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak mój syn był całkiem malutki to się bał tego typu książek i doszło do tego, że płakał na widok książeczki z wyskakującym reniferem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dusia choć ma już 8 lat to nadal lubi książeczki w których " coś się dzieje" ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne, bardziej zainteresowanie dziecka jest, MonikaFlok

  OdpowiedzUsuń