środa, 3 sierpnia 2016

Biedronka Fionka i jej przygody. Wydawnictwo Siedmioróg.


Dzieci są bacznymi obserwatorami. Na spacerze wypatrzą nawet najmniejsze zwierzątka, owady i robaczki. Potrafią przez dłuższy czas stać i przyglądać się pracowitym mróweczkom lub podglądać jak pajączek robi sieć. Dlatego też bajki z malutkimi stworkami będą idealne dla naszych maluszków. U nas ostatnio zadomowiła się biedronka Fionka z wydawnictwa Siedmioróg.


Jest to seria czterech książeczek z przygodami małej biedronki Fionki. Wszystkie części pisane są rymem co wprawia dzieci w zaciekawienie. W książeczkach pojawiają się słowa, które na pewno będziemy musieli wytłumaczyć najmłodszym dzieciom (tymianek, intruz, zenit, kamfora). Jest to swego rodzaju aspekt edukacyjny. Każda z historii kończy się jakąś przestrogą lub morałem.

"Zawsze wesoło z biedronką Fionką."Historyjka opowiada o tym jakie konsekwencje niesie za sobą nieposłuszeństwo wobec rodziców i kłamstwo. Wszystko opisane jest rymem i w bardzo ciekawy, przystępny dla małego odbiorcy sposób. Biedroneczka wychodzi z domu nic ie mówiąc o tym mamie, po jakimś czasie wpada w tarapaty i ie wie jak wrócić do domu. Pomaga jej małą mrówka. Wszystko kończy się szczęśliwie.


"Marzenie mrówki Podkówki."Ta historia opowiada o sile marzeń i o wsparciu przyjaciół. Marzenia są piękne ale tylko wtedy, gdy nie dążymy do ich spełnienia w obsesyjny sposób. Mała mówka pragnęła latać. Cały czas szukała sposobu aby spełnić swoje marzenie. Nie spostrzegła nawet, że maszyna którą zbudowała jet bardzo niebezpieczna. Uniosła się na niej ku niebu a ta zaczęła się psuć. Na pomoc przyfrunęła jej przyjaciółka Fionka. Złapała mrówkę i razem poleciały.

"Kuzynki mrówki Podkówki."Ta książeczka pokazuje, że każdy z nas jest inny, ma swoje przyzwyczajenia, lubi robić inne rzeczy. Biedronka Fionka została zaproszona na nocowanie do mrówki Podkówki, spotyka tam kuzynki przyjaciólki. Jest zaskoczona, że wolą one pracować cały dzień niż bawić się beztrosko ale mimo wszystko pomaga im w obowiązkach. Wieczorem po skończone pracy wszyscy toczą walkę na poduchy. Biedronka wraca do domu i zasypia wykończona.

"Śniadanie na trawie."Ta historyjka opowiada o tym jak dwie przyjaciółki- Fionka i Podkówka- wybrały się na piknik. Zamarzyła im się wędrówka z przygodami. Po drodze wpadły kilka razy w tarapaty ale szczęśliwym trafem zawsze ktoś je uratował. Dzięki tej książeczce dziecko dowie się, że trzeba być ostrożnym i uważnym.

Taka mała biedroneczka a tyle przygód! Duże kolorowe ilustracje, weseli bohaterowie (a raczej bohaterki, bo w książce są same dziewczynki) zerkający na nas ze stron kartki i rymy zapraszają nas do wspólnego przeżywania przygód.

Co ciekawego Wy teraz czytacie z dziećmi?

4 komentarze:

  1. Ta biedronka wygląda bardzo sympatycznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Biedronka niesamowita, nic dziwnego, że tak podoba się dzieciom. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jedna część moje tesciowa kupiła i corcia jak idzie do babci to tam ja czytają, Kolorowa fajna MonikaFlok

    OdpowiedzUsuń