Sportostworki. Gra planszowa z dużą dawką sportu.

Udostępnij ten post


Twoje dziecko kocha skakać na skakance, biegać lub skakać w dal? Może jest wręcz odwrotnie i ciężko zaciągnąć je do jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Ta gra jest zatem idealna dla niego! Aktywne dziecko będzie mogło przyjrzeć się innym dyscyplinom, a mały leniuszek zobaczy jak fajna jest aktywność fizyczna i może znajdzie coś dla siebie. Sprawi to gra planszowa Sportostworki wydawnictwa Zielona Sowa.


Z pozoru zwykła planszówka ale, gdy otworzymy pudełko zobaczymy kilka rzeczy odróżniających ją od standardowych planszówek. Pierwszą i najbardziej charakterystyczną są ciekawe pionki- to kolorowe potworki, które umieszczamy w plastikowej podstawce. Mamy także medale, które gracze otrzymają po zakończeniu rywalizacji. Gra pozwala także na zmienianie zasad z każdą kolejną grą.Gra planszowa Sportostwroki wydawnictwa Zielona Sowa- co znajdziemy w pudełku i jak w nią grać?


W środku gry jest:

- Plansza, która ukazuje kolorowe i zabawne stworki wykonujące jakieś dyscypliny sportu.
- Kostka do gry i cztery kolorowe pionki mocowane na plastikowych stojaczkach.
- 4 medale, które można przewiązać wstążką, sznurkiem lub zaczepić na smycz.
- 25 kart pokaż dyscyplinę.
- 25 kart znajdź sportostworka.Sportostworki- zasady gry:


Na planszy są trzy rodzaje pól:
- Szklanka z wodą- odpoczywasz i czekasz kolejkę.
- Pomarańczowe pole- bierzesz kartę z napisem POKAŻ DYSCYPLINĘ. Twoim zadaniem jest za pomocą gestów pokazać dyscyplinę sportu, którą udało Ci się wyciągnąć (jak w kalamburach).
- Zielone pole- bierzesz kartę z napisem ZNAJDŹ SPORTOSTWORKA. Twoim zadaniem jest odnalezienie na planszy Sportostworka, do którego pasuje opis na karcie.

Jeżeli graczowi nie uda się wykonać zadania lub nie będzie chciał tego zrobić musi rzucić kostką i cofnąć się o liczbę oczek, która wypadnie.

Gra ta to wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Można zmieniać zasady w zależności od wieku graczy. Grając ze starszymi dziećmi możemy wprowadzić maksymalny czas na odnalezienie Sportostworka na planszy, a grając z młodszymi możemy nakierowywać je na Sportostwrka. Gra uczy spostrzegawczości i zachęca do aktywności fizycznej. Może też być dobrym treningiem do nauki odnoszenia niewielkich porażek (cofanie się o kilka pól, gdy nie wykonamy zadania). Dzieci o bardziej impulsywnym charakterze mogą mieć problem z tym elementem gry.

Uważam, że gra Sportostworki jest bardzo wciągającym i relaksującym zajęciem. Przynosi wiele radości, śmiechu i jest doskonałym źródłem zabawy.

To jak? Skusicie się na rundkę?

Więcej gier zobaczysz na stronie projektu Grajmy!

7 komentarzy :

 1. Bardzo sympatyczne te stwory :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna gra lubię takie ciekawe zabaw ;) lepsze takie niż granie na tablecie przynajmniej można razem spędzić czas

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo kolorowa :) Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna ta gra, przyciąga uwagę:-) myślę, że mój synek mógł by się zainteresować :-) nie jest taka trudna jak mi się na początku wydawało.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna gra :-) widziałam ja na stronie zielonej sowy ale nie przyglądalam się, MonikaFlok

  OdpowiedzUsuń