Dwuelementowe puzzle dla dwulatka- Sówka Zuzia i Zielona Sowa.

Udostępnij ten post

Etap nauki łączenia dwóch elementów mamy dawno za sobą. Teraz powstają ciekawe i dziwne konstrukcje z klocków oraz zaczęło się zainteresowanie trudniejszymi układankami. Puzzle to doskonała zabawa dla dwuletniego dziecka, które powinno trenować motorykę małą i koncentrację.

Jakiś czas temu pokazywałam Wam od jakich puzzli najlepiej jest zacząć. Jeżeli ktoś nie pamięta to zapraszam tutaj- KLIK. Nadal twierdzę, że puzzle dwuelementowe są idealne do zabawy dla dwulatka. Są proste i pozwalają na uniknięcie zbędnej irytacji, gdy ilość elementów do dopasowania znacznie przekracza umiejętności dziecka. 

Pierwsze pokazywane przez nas puzzle dwuelementowe miały nadruki przyjaznych zwierzątek. Tym razem idziemy krok do przodu. Przedstawiamy Wam dwie kolejne układanki o nieco trudniejszym poziomie trudności. Dlaczego trudniejszym? Dlatego, że nadruki to warzywa i owoce. Dziecko dwuletnie może mieć problem z odróżnieniem i dopasowaniem odpowiednich połówek układanki. U nas akurat problemu nie było, gdyż tematy kulinarne są Filipowi bardzo bliskie :)
Tak jak w przypadku puzzli ze zwierzątkami tak i teraz pakiet "Owoce" i "Warzywa" z Zielonej Sowy posiada książeczkę do kolorowania z naklejkami oraz 12 obrazków po dwa elementy każdy.

Dlaczego warto układać z dzieckiem puzzle?

- Rozwijamy motorykę małą co jest przydatne w nauce pisania, kolorowania, wycinania i ogólnej sprawności rąk.
- Dziecko uczy się koncentracji i skupiana uwagi na wykonywanej czynności.
- Jest to nauka spostrzegawczości i kreatywności.
- Bo jest to dobra zabawa!

Puzzle "Owoce" i "Warzywa" mogą być doskonałą zachętą do spróbowania nowych smaków. Rodzic może postawić przed dzieckiem talerz z owocami i warzywami i podczas układania dziecko dostanie szansę spróbowania ułożonych przez siebie owoców i warzyw. Układanki mogą też być szansą na zdobycie nowej wiedzy odnośnie warzyw i owoców. Dziecko może dzielić je na różne kategorie: rosnące na drzewach, korzenie, zielone, słodkie. 

Wasze dzieci też uwielbiają puzzle?

Ps. Fanem miesiąca wrzesień zostaje Agata Kozłowska :)

7 komentarzy :

 1. Świetne puzzle na rozpoczęcie przygody w układanie ;) córeczka zaczynała układanie puzzli jak miała nie 22 miesiące ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. My mieliśmy kiedyś takie kilkuelementowe puzzle z różnymi zawodami i pamiętam, że bardzo się mojemu synowi podobały :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oluś jest właśnie teraz na etapie puzzli dwuczęściowych (21 msc). Już mu świetnie idzie! Też mamy te z sówką, z Kubusiem Puchatkiem:) są super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysł na urozmaicenie codziennej
  zabawy!
  Przyjemne i pożyteczne, dziecko bawi się i uczy jednocześnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ooo! I właśnie takie b nam się przydały...
  co byłamw sklepie i chciałam kupić puzle, to były same wieloelementowe, których Xab nie ogrnąłby napewno. A te wydają się być idealne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas była taka fala na puzzle jakiś rok temu teraz wszystko leży nie chce jux układać ale mlodsza widzę pomalu coś kombinuje, te są świetne Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam to wydawnictwo, ich produkty zawsze są cudnie wykonane, solidne i kolorowe. Bardzo chętnie z Oliwierem po nie sięgamy.

  OdpowiedzUsuń