Historyczna wyprawa z kredkami w ręku.

Udostępnij ten post


Panie i panowie, chłopcy i dziewczęta zapraszam Was dzisiaj na magiczną przeprawę po historii naszego kraju. Nie potrzebne nam będą zbroje, hełmy i miecze. Jedyną rzeczą, którą musicie dzierżyć w dłoni na czas wyprawy są kredki. Zatem zaczynajmy.


Na samy początku przedstawię Wam kilka ciekawych osobistości. Oto Bolesław Chrobry, Mieszko I, Mieszko II, a tam dalej stoją jeszcze inni członkowie rodziny Piastów. Chodźmy dalej, bo czeka na nas cała dynastia Jagiellonów. Poobserwujcie liczne wojny i to jak zmieniały się stroje, mundury i broń. Zdumiewające prawda? Chcecie zobaczyć powstania? To zapraszam Was odrobinę dalej. Piłsudski, II wojna światowa, samoloty, czołgi, Solidarność... Wszystko to będziemy mijać po drodze, poznawać szczegóły i dumać cichutko o tym jak to wówczas było.Polska jest pełna pięknych miejsc, które zapierają dech w piersiach. Z pewnością należą do nich zamki, które kryją w sobie mnóstwo tajemnic. Proszę Państwa o uwagę i trzymanie się w grupie, nie odchodzimy na boki. Każde z tych miejsc kryje w sobie jakąś tajemnicę, magię, historię. To nie tylko ściany, łuki, fosy i bramy. Przystańmy na chwilę, w każdym z tych miejsc i wsłuchajmy się w ich indywidualną historię.To już koniec naszej wycieczki. Mam nadzieję, że nadążyli Państwo z kolorowaniem. Jeżeli nie to oczywiście zawsze można wrócić do miejsca, które Państwa tak zaciekawiło.
Obie książki są ciekawą odskocznią od suchej teorii historycznej. Wciągają i zbudzają w dzieciach zainteresowanie oraz chęć poznawania historii naszego kraju.

Historia Polski do kolorowania. Wydawnictwo Olesiejuk. - Książkę można kupić tutaj KLIK.
Zamki w Polsce o kolorowania. Wydawnictwo Olesiejuk. Książkę można kupić tutaj KLIK.

5 komentarzy :

 1. Bardzo pouczająca kolorowanka :-)Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy dokłądnie te same! Byłam ciekawa co ty o nich myślisz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super są te książeczki, uwielbiam zamki, więc ta o zamkach bardzo mnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podobają mi się te ksiązeczki :)
  https://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/09/uwielbiam-szperac-w-internecie.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta z zamkami jest naprawdę świetna!

  OdpowiedzUsuń