Konkurs "Nie biorę pneumokoków do plecaka"

Udostępnij ten post

Wrzesień to miesiąc powrotów do przedszkola czy szkoły. Jak wynika ze statystyk – nawet 80% dzieci w żłobkach i przedszkolach jest nosicielami pneumokoków. Jak uniknąć zakażeń wywoływanych przez te groźne bakterie?


Oczywiście najskuteczniejszą metodą jest szczepienie. Pneumokoki (dwoinka zapalenia płuc) mieszkają sobie w naszych nosach i gardłach. Normalnie nie są groźne. Jednak, gdy nasz organizm jest osłabiony to potrafią zrobić niezły "sajgon" w naszym organizmie. Dlatego warto mieć na uwadze aby posyłać dziecko do żłobka, przedszkola czy szkoły tylko wtedy, gdy jest ono zdrowe. Kichające, kaszlące i osłabiony maluchy są osłabione, a co za tym idzie szczególnie narażone na atak pneumokoków. Przeziębione dzieci mogą stanowić źródło zakażeń dla innych osób. I tak tworzy się błędne koło.

Dlatego warto o tym mówić. Przecież zdrowie jest najważniejsze. Z tej okazji wspólnie z portalem szczepimy.com.pl mam dla Was niespodziankę i konkurs.


Zadanie konkursowe:

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy trochę wyobraźni! Możesz zrobić zdjęcie, filmik, wykonać pracę plastyczną dowolną techniką lub napisać wierszyk czy poradę w jaki sposób chronisz swoje dziecko przed „inwazją” pneumokoków w szkole!

Co zrobić, by pneumokoki unikały naszych maluchów? Przedstaw to w kreatywny i niebanalny sposób!

Zamieść w komentarzu na fanpage’u Maamaa Baalbinkaa (KLIK) pracę konkursową i otaguj ją hashtagami #NieBiorePneumokokówDoPlecaka #PowrótDoSzkoły #Luzus #Szczepimy 

Autorka bloga maamaa-baalbinkaa.blogspot.com oraz portal szczepimy.com.pl wyłoni trzech zwycięzców, którzy opublikują najciekawsze prace. Otrzymają oni od nas:
 • I nagroda – Plecak SkipHop ZOO
 • II nagroda – Lanczówka SkipHop ZOO
 • III nagroda – Pudełko śniadaniowe SkipHop ZOO

Warunki:


1. Zamieść w komentarzu na fanpage’u Maamaa Baalbinkaa pracę konkursową i otaguj ją hashtagami #NieBiorePneumokokówDoPlecaka #PowrótDoSzkoły #Luzus #Szczepimy 
2. Polub Fb Maamaa Baalbinkaa oraz Szczepimy
3. Będzie nam miło jeśli udostępnisz post konkursowy (KLIK) i zaprosisz innych do wspólnej zabawy.
4. Konkurs trwa od 01.09 do 10.09 do godziny 23.59, wyniki zostaną podane maksymalnie w ciągu tygodnia.
5. Jedna osoba może wygrać jedną nagrodę.
6. Nagrody nie można wymienić na ekwiwalent pieniężny.
7. Biorąc udział w konkursie zezwalasz na publikację i wykorzystanie komentarza przez organizatorów.

Organizatorami i sponsorami konkursu są blog www.maamaa-baalbinkaa.blogspot.com oraz organizatorzy kampanii www.szczepimy.com.pl, a Facebook nie ma nic wspólnego z jego organizacją.


Zapraszamy do udziału!

Więcej konkursów znajdziesz na KONKURSOWE MAMY.

Zwycięzcy konkursu!!!


Dziękujemy Wam za wspólną zabawę. Jesteście bardzo kreatywni i niesamowici! Gratulujemy Wam wszystkim wspaniałych pomysłów. Jednak zwycięzców może być tylko trzech.  Są nimi:


Miejsce I. Justyna Kik
Miejsce II. Karolina Stawska
Miejsce III. Sylwia Moskała


Piszcie do sponsora na adres: pneumokoki@szczepimy.com.pl

5 komentarzy :

 1. Gajny konkurs , pomyśle ale nie wiem czy coś wymyśle ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm ciekawy temat, może coś mnie natchnie;-) Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 3. ...ech, z tymi chorobami to jest masakra :/ Moja córcia pod koniec sierpnia już chciała wrócić do przedszkola, pochodziła tydzień - i już mamy u niej rotawirusa, a przez osłabienie organizmu rozwinęło się zapalenie krtani i zapalenie gardła :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś wcześniej nie myślałam o pneumokokach jako wielkim zagrożeniu. Dobrze, że o tym wspominasz.

  OdpowiedzUsuń