DIY: Jak zrobić nietoperza z rolki po papierze toaletowym?


Halloween coraz bliżej. W tym czasie w szkołach i przedszkolach wykonuje się różne dekoracje związane z tym świętem. Jedni robią wesołe duszki i dynie, a inni skupiają się na przerażających dekoracjach.

Czytaj dalej

Pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty. Jak wybrać gabinet i jak przygotować dziecko?


Wizyta u dentysty kojarzona jest ze strachem i bólem. Dzieje się tak dlatego, że to my jako rodzice nastawiamy w ten negatywny sposób dziecko przed wizytą. Dzieje się to zazwyczaj przez przypadek i nie robimy tego z premedytacją. Można temu zaradzić. Jak powinna wyglądać pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty? Jaki wybrać gabinet? Jak przygotować do wizyty dziecko? Zapraszam na kilka porad.

Czytaj dalej

Halloween. Malowanie kredą na czarnej kartce.


Już za moment będzie Halloween. Nie każdy je obchodzi. Jest to święto należące zdecydowanie do tych kontrowersyjnych. Można zamiast niego obchodzić święto dyni lub duszka. Jednak nie to czy warto, czy nie warto będzie dzisiejszym tematem. Dziś chcę Wam pokazać naszą zabawę, którą powiązaliśmy z tym świętem.

Czytaj dalej

Pierś z kurczaka zapiekana w cieście francuskim.

W moim domu piersi z kurczaka to ulubione mięsko syna i moje. Jednak standardowe piersi w panierce potrafią szybko się znudzić. Dobrze, że piersi pasują niemal do wszystkiego więc można z nimi kombinować na różne sposoby. Jednym z nich jest pierś z kurczaka zapiekana w cieście francuskim z dodatkiem mozzarelli, pomidorów i szpinaku.

Czytaj dalej

Książki, których nie czyta się jak wszystkich innych.

Czytanie książek z dzieckiem głównie kojarzy się z tym, że rodzic trzyma książkę na kolanach a dziecko przytulone grzecznie słucha i ogląda ilustracje. Taki standardowy schemat. Książki wydawnictwa Babaryba są zupełnie inne. Tu nie ma schematu. One często angażują rodzica i dziecko do wspólnej zabawy, wzbudzają wiele emocji i zachęcają do czytania.

Czytaj dalej

Rzygam Twoim lukrowanym macierzyństwem!

Dziecko jest ogromnym skarbem i temu nie da się zaprzeczyć. Jego uśmiechy i spojrzenia potrafią stopić serce z kamienia. Nie zmienia to jednak faktu, że macierzyństwo to nie są jedynie różowe, beztrosko hasające jednorożce i pachnące kwiatuszki.

Czytaj dalej

Doświadczenia dla dzieci. Część II.

Jak widać nie tylko dzieci kochają eksperymenty. Ostatnie zestawienie kilku ciekawych doświadczeń, które można wykonać z dzieckiem samodzielnie w domu bardzo Wam się spodobało. Dlatego postanowiłam znaleźć specjalnie dla Was kolejną porcję ciekawych doświadczeń dla dzieci.

Czytaj dalej

Kosmetyki dla dziecka marki Equilibra + KONKURS.

Kocham dziecięce kosmetyki do tego stopnia, że sama ich używam. Nie udało mi się jeszcze znaleźć kosmetyków nawilżających, które byłyby tak dobre jak te z linii dla dzieci. Uwielbiam w nich to, że są bardzo delikatne, dają prawdziwe nawilżenie i mają delikatny zapach.

Czytaj dalej

Doktorze! Aborcję raz poproszę!


Przychodzi kobieta do lekarza i niczym do kelnera w barze krzyczy: "Doktorze! Aborcję raz poproszę! Tylko szybciutko, bo śpieszę się na film w kinie." Czy Wy serio myślicie, że tak to wygląda?

Czytaj dalej