DIY: Jak zrobić nietoperza z rolki po papierze toaletowym?

Udostępnij ten post


Halloween coraz bliżej. W tym czasie w szkołach i przedszkolach wykonuje się różne dekoracje związane z tym świętem. Jedni robią wesołe duszki i dynie, a inni skupiają się na przerażających dekoracjach.

Chcemy czy też nie Halloween coraz bardziej zyskuje na popularności i w naszym kraju. Nie jest to miejsce i czas na dyskusję czy to jest dobre i czy warto. Dzieci jednak widzą dekoracje w witrynach sklepowych i oglądają w różnych mediach rzeczy związane z tym świętem. Oznacza to tylko tyle, że trzeba im wyjaśnić czym jest Halloween bez względu na to czy jesteśmy za, czy przeciw. Do takiej rozmowy można nawiązać pokazując dziecku fajną zabawę. My niedawno malowaliśmy kredą po czarnym papierze. Jeśli chcecie zobaczyć jak to zerknijcie TUTAJ. Dzisiaj natomiast bawiliśmy się robiąc nietoperze.

Jak zrobić nietoperza z roli po papierze toaletowym?


Potrzebne nam będą:

- rolki po papierze lub ręczniczkach kuchennych
- kolorowe kartki papieru
- pisaki
- zabawkowe oczy
- klej magic/ klej na gorąco

Na samym początku musimy wygiąć rolkę tak aby zrobić nietoperzowi uszy. Trzeba zgiąć w środek górę rolki i takie sam ruch wykonać z drugiej strony. Tak oto powstaną nietoperzowe uszy.


Swoje nietoperze z rolek po papierze toaletowym możecie ozdabiać na różne sposoby. Wystarczy odrobina fantazji.

My zrobiliśmy Pana Nietoperza. Składał się on z wyciętych z czarnego papieru skrzydeł, czerwonego kubraczka i oczu oraz buzi z kłami również wyciętych z papieru. Buzia wampira została przyklejona klejem magic, a peleryna i skrzydła klejem na gorąco.
W naszej rodzince nietoperzy jest też Pani Nietoperzowa. Skrzydła również ma wycięte z czarnego papieru. Usta i kły ma namalowane pisakiem, a oczy są plastikowe. Ma też niebieską ozdobną apaszkę zrobioną z niebieskiego papieru i ozdobioną pisakami.
Mamy też Nietoperza Eleganta. Ten osobnik bez czerwonego krawatu i kapelusza nie wychodzi z domu. Oczywiście wszystko zrobione z kolorowego papieru i przymocowane na klej. Oczy i kły narysowane przy pomocy czarnego pisaka. Tym razem skrzydła zostały wykonane metodą harmonijki. Żeby je przyczepić potrzebny jest klej na gorąco.Nie mogło zabraknąć także Nietoperza Dzieciaczka. Ten nietoperz wzoruje się na Nietoperzu Elegancie i już od najmłodszych lat zaczyna nosić muchę. Jego skrzydła zostały wykonane poprzez odrysowanie ręki dziecka, pokolorowanie jej na czarno i wycięcie. Nasza rodzinka nietoperzy co chwilę zmienia swoje miejsce. Filip nie daje im osiąść w jednym miejscu, bo cały czas nimi lata ;)

Skoro wiecie już jak zrobić nietoperza to napiszcie jakiego nietoperza z rolki po papierze toaletowym Wy byście najchętniej stworzyli? Może baletnice? Ogrodnika?


8 komentarzy :

 1. Świetny pomysł, nie wiem jakiego my byśmy mogli zrobić. Twoje nietoperki są takie fajne, że chyba ściągniemy pomysł i zrobimy podobne ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł :) U nas pewnie byłby to policjant :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ekstra! Koniecznie musze pokazać synowi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nietoperz drakula podoba mi się najbardziej :-D
  Trwa zoorganizowany przezemnie Projekt Zwierzaki Cudaki i w tym miesiacu do zrobienia jest m.in. nietoperz... Może chcecie dołączyć?

  OdpowiedzUsuń
 5. Drakula wymiata :-)-zresztą wszystkie są super :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurcze, a mój mały się wszystkiego boi, więc ani Drakula, ani Mikołaj nie mają u nas racji bytu.

  OdpowiedzUsuń
 7. strasne te Wasze nietoperki :) Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 8. Super nietoperze :) taka zwykła rolka a ile można stworzyć inspiracji :)

  OdpowiedzUsuń