Doświadczenia dla dzieci. Część II.

Udostępnij ten post

Jak widać nie tylko dzieci kochają eksperymenty. Ostatnie zestawienie kilku ciekawych doświadczeń, które można wykonać z dzieckiem samodzielnie w domu bardzo Wam się spodobało. Dlatego postanowiłam znaleźć specjalnie dla Was kolejną porcję ciekawych doświadczeń dla dzieci.

Dla przypomnienia pierwszą część doświadczeń dla dzieci możecie obejrzeć zaglądając tutaj- KLIK. Zdecydowanie wszystkie pokazane tam doświadczenia były inspiracją do fantastycznej zabawy razem z dzieckiem. Tym razem wybrałam zabawy dla nieco mniejszych dzieciaczków. Wydaje mi się, że z większością z nich poradzą już sobie dwulatki. Dla starszaków też będą atrakcyjne i zabawne. Zatem zaczynamy.
Doświadczenia dla dzieci.


1. Magiczny palec.Oglądaliście kiedyś reklamę pewnego płynu do naczyń, który odpychał tłuszcz na boki talerza? Zastanawialiście się jak to jest możliwe? Bardzo podobną zabawę możecie zrobić sami. Dziecko będzie zachwycone, że jego palec ma takie magiczne właściwości. Jak zrobić doświadczenie dowiecie się na blogu Mama z miasta pod tym linkiem- KLIK.

2. Kryształki z cukru.Ja bardzo lubię doświadczenia, które trwają kilka dni i na efekt WOW trzeba trochę poczekać. Doglądanie, obserwacja i nauka cierpliwości to zdecydowanie domena kolejnego doświadczenia. Jeżeli chcecie pokazać dziecku jak powstają piękne i kolorowe kryształki to skorzystajcie z pomysłu na blogu Mama Kreatywna- KLIK.

3. Dmuchanie balona bez używania płuc.Kolejne doświadczenie można wykonać przy okazji jakiegoś balu lub imprezy urodzinowej. Zdecydowanie polecam. Nakładasz balona na butelkę, a on się sam pompuje. Nie wierzycie? Sprawdźcie jak to jest możliwe na blogu Maluch w domu- KLIK.

4. Kopciuszek.Tytuł doświadczenia taki, bo właśnie Kopciuszek kojarzy się z oddzielaniem od siebie małych ziarenek. W doświadczeniu będą jeszcze mniejsze niż te  z zadania Kopciuszka, bo my będziemy oddzielać pieprz i sól. Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak na blogu Pomysłowe Smyki znajdziemy rozwiązanie- KLIK.

5. Magik z wiaderkiem.Te doświadczenie bardzo pamiętam z dzieciństwa. Pokazał mi je tata tylko zamiast piłeczki miał jajko (surowe). Tak bardzo chciałam powtórzyć ten trik, że jak zamachnęłam się wiaderkiem tak miałam rozbite jajo na spodniach. Jak chcecie zobaczyć jak poprawnie wykonać ten trik to zapraszam na blog Ina i Sewa- KLIK.

Który eksperyment będziecie wykonywać jako pierwszy? Chcecie więcej takich zestawień?

11 komentarzy :

 1. Wow wszystko super :-) tak nie wiele potrzeba , żeby się świetnie pobawić ;)czary mary ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super zestawienie! Dziękujemy...czujemy się zaszczyceni mogąc i Was gościć <3 pozdrawiamy gorąco ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Superowe, cos trzeba wypróbować nie byłabym sobą nie spróbować :-) MonikaFlok

  OdpowiedzUsuń
 4. Mojego syna to by zachwycił ten wulkan z pierwszego zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna sprawa takie doświadczenia😃 Ten post pozwoli mi na kreatywność z dzieckiem, bo sama jakoś nie umiem nic wymyślić.

  OdpowiedzUsuń
 6. To z balonem znałam, ale pozostałe to dla mnie nowość. Oj, będzie super zabawa!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy post od roku mam w roboczych :-P

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne doświadczenia, mój syn z pewnością będzie zachwycony gdy je wykonamy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo nam miło że znaleźliśmy się w zestawieniu :) i dziękujemy za kolejne pomysły. W kopciuszka na pewno się zabawimy!

  OdpowiedzUsuń