Halloween. Malowanie kredą na czarnej kartce.

Udostępnij ten post


Już za moment będzie Halloween. Nie każdy je obchodzi. Jest to święto należące zdecydowanie do tych kontrowersyjnych. Można zamiast niego obchodzić święto dyni lub duszka. Jednak nie to czy warto, czy nie warto będzie dzisiejszym tematem. Dziś chcę Wam pokazać naszą zabawę, którą powiązaliśmy z tym świętem.


Jako, że bierzemy udział w projekcie "Spoza tęczy" postanowiliśmy powiązać ten mroczny i ponury czas z kolorem czarnym i kolejnym wpisem do projektu. Jeżeli chcecie zobaczyć co takiego stworzyliśmy z kolorem brązowym to zapraszam tutaj KLIK.

Co będzie nam potrzebne do zabawy?


- Białe kartki
- Pisak
- Nożyczki
- Czarne kartki
- Kolorowa kreda

Na białych kartkach narysujcie szablony rzeczy, które kojarzą się Wam z Halloween. Mogą to być dynie, nietoperze, drzewa, zamek strachów, wiedźma, wampir, czarny kot. Obrysujcie je grubym flamastrem, a następnie powycinajcie.
Gdy będziecie mieć już szablony to przygotujcie sobie czarne kartki z bloku technicznego i kolorową kredę. Przykładajcie szablony do kartki i obrysowujcie je za pomocą kredy. Nie ma to być dokładne obrysowanie, a pocieranie kredą kartki tak aby powstały rozmazane cienie. Gdy już macie wszystkie cienie na obrazku to zadbajcie o szczegóły. Dorysujcie oczy duchom, okna w zamku i inne detale, które nadadzą charakteru Waszym obrazkom.
Możecie tworzyć przeróżne czarne obrazki. Nie muszą wcale być straszne. Możecie zrobić wesołe dynie, przyjazne koty i wróżkę zamiast czarownicy. Wszystko zależy od Was.

A to nasze dzieła:


Zabawy i bałaganu było sporo. Oczywiście obrazki nie są idealne ale o to właśnie w nich chodzi. Mają być rozmyte i niewyraźne. To nadaje klimatu Halloween.

Wpis powstał w ramach między blogowego projektu "Spoza tęczy".


14 komentarzy :

 1. Piękne te Wasze prace :)
  U mnie gdy chłopaki byli mali nie było jeszcze takiego bum na Halloween, wiec go nie obchodziliśmy.
  Teraz córka jest jeszcze za mała, choć na Mikołajkowe prezenty już czeka ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna technika i ogólnie pomysł. :-)
  My jako tako hallowen nie "świętujemy" ale lubimy jego klimat więc właśnie jakąś prace tematyczną czy coś robimy sobie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. My nie świętujemy, zdecydowanie nie ale pokazać dziecku, wytłumaczyć o co w tym chodzi to tak ostatnio fajne duszki zrobilysmy i dynie MonikaFlok

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł! Musze sprawdzić czy córka nie powywalała wszystkich białych kredek (wczesniej nie były potrzebne!) i znaleźć taki czarny papier :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale świetny pomysł :-) brawo ;) bardzo mi się podobają te prace ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczny efekt! :-)
  Proszę, umieść jeszcze link:
  http://bajdocja.blogspot.com/2016/09/projekt-spoza-teczy-linki-uczestnikow.html

  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne te Wasze prace i chociaż Halloween nie świętujemy myślimy nad pracami w tym świątecznym klimacie (y) Extra!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł, muszę chłopakom pokazać, akurat mamy czarny brystol i kredę w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mały artysta Wam rośnie :) Fantastyczny pomysł na wspólną zabawę i rozwój twórczy dziecka, zazdroszczę tak kreatywnego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mały artysta Wam rośnie :) Fantastyczny pomysł na wspólną zabawę i rozwój twórczy dziecka, zazdroszczę tak kreatywnego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pięknie Wam to wyszło :) i upiornie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń