Bruder - zabawki imitujące rzeczywistość

Udostępnij ten post


Ile razy podczas zakupów zabawek zastanawiałeś się nad tym, dlaczego Twoje dziecko bawi się rzeczami w ogóle nie związanymi z rzeczywistością? Czy wielokrotnie przychodziło Ci na myśl, ze kupowane zabawki w dużej mierze nie przedstawiają sobą większej wartości, jeśli chodzi o zdobywanie doświadczenia życiowego czy naukę nowych rzeczy? Jeśli tak, sięgnij po coś, co odmieni Twoje myślenie o dziecięcych zabawkach.

Współcześnie w wielu mediach mówi się o tym, jak istotne jest oferowanie dzieciom zabawek, które pozwolą im rozwijać naturalne zdolności, zaspokajać zainteresowanie otaczającą rzeczywistością. Niestety wiele zabawek nadal nie spełnia tych kryteriów albo spełniając je – staje się nudna. Inaczej jest z marką Bruder – zabawki tej firmy odznaczają się sporym realizmem, ale również bardzo charakterystyczną formą.

Trzy serie zabawek


Przede wszystkim marka Bruder przygotowuje zabawki dostosowane do wieku dzieci. W ten sposób modele przygotowane dla dzieci najmłodszych są właściwie do nich dopasowane: mają większe rozmiary oraz mniej drobnych elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie zdrowia czy życia w razie połknięcia.  Zabawki takie, wykonane z miękkiej gumy w obrębie kół oraz bezpiecznego plastiku dedykowane są w ramach kolekcji Roadmax przede wszystkim maluchom do drugiego roku życia. Wyróżniają się zdecydowanymi kolorami oraz dodatkową funkcjonalnością, np. podczas zabawy w piasku.


Dwie kolejne serie przygotowane są dla dzieci nieco starszych. Seria bWorld to przede wszystkim figurki, ale również budowle i sprzęty stworzone w skali 1:16. W ten sposób doskonale pasują do wszystkich zabawek tej firmy, a jednocześnie są ciekawe dla nieco starszych dzieci. Figurki, dzięki ruchomym elementom, mogą spełniać istotną rolę w organizowanych przez dzieci zabawach. Seria Profi to ostatnia kolekcja marki Bruder. Zabawki w niej zawarte są imitacjami sprzętów budowlanych wykonanych w skali 1:16, np. traktory dla dzieci. Sprawdzą się u dzieci od trzeciego roku życia.

Nauka o rzeczywistości


Dzieci praktycznie od zawsze zainteresowane były światem dorosłych. Jest on dla nich obcy, ale jednocześnie niezwykle ciekawy – ma bowiem zupełnie inny wymiar aniżeli ich dziecięcy świat, pełen zakazów, nakazów oraz restrykcji wynikających z wieku. Oczywiście dzieciom nie można pozwolić na wszystko, co robią dorośli, i zdaje sobie z tego sprawę marka Bruder; zabawki, które tworzy, są więc odwzorowaniem pewnego wycinka świata, który pozwala dzieciom realizować swoje pasje czy rozwijać zainteresowania, jednocześnie ucząc się tego, jak funkcjonuje świat dorosłych.

Wszystkie zabawki Bruder wykonane są nowoczesnymi technikami łączącymi m.in. projektowanie w 3D, dzięki czemu wiernie odzwierciedlają rzeczywiste sprzęty czy budowle. Są jednak nie tylko stworzone z trwałego, bezpiecznego i nietoksycznego plastiku, ale również dodatkowo posiadają szereg części wymiennych, dzięki czemu dziecko samodzielnie czy z niewielką pomocą dorosłego jest w stanie dokonać istotnych i całkiem dojrzałych napraw w swoich ulubionych zabawkach.

6 komentarzy :

 1. Powiem Ci szczerze, że z przyjemnością sięgnęłabym po te zabawki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spotkalam sie jeszcze z ta firma musze zerknąć Monima Flok

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglądają jak prawdziwe. Pierwszy raz je widzę ale są świetne.

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo fajny pomysł żeby zabawki wyglądały jak rzeczywiste przedmioty. Dzieci mogą czuć się ważne, pomagać rodzicom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jejku naprawdę?? Dziękuję z całego serduszka nie spodziewałam się:*

  OdpowiedzUsuń