Domowe masy plastyczne dla dzieci. Część II.

Udostępnij ten post

Nic nie cieszy dzieci bardziej niż coś, co mogą zrobić same lub przy pomocy rodziców. Jeżeli jeszcze można w tym moczyć ręce, przesypywać, ugniatać, rwać i forować to już całkowicie szczyt dziecięcych marzeń. Dlatego warto z kilku domowych składników zrobić różnego rodzaju domowe masy plastyczne dla dzieci.

Już kiedyś zrobiłam dla Was podobne zestawienie. Pierwszą część wisu "Domowe masy plastyczne dla dzieci" możecie zobaczyć klikając w ten link KLIK. Dowiecie się tam między innymi jak zrobić prawdziwe bańki mydlane, suchą porcelanę, piasek kinetyczny i inne tego typu masy. Dzisiaj natomiast przekażę Wam źródła do kolejnych, fantastycznych domowych mas plastycznych dla dzieci. Zapraszam!


Domowe masy plastyczne dla dzieci.


1. Kolorowa sól imitująca piasek.Był już piasek kinetyczny. Idealny do robienia babeczek i zamków z piasku to teraz czas na suchy piasek. Im więcej kolorów tym lepiej. Możemy tworzyć z niego śliczne dekoracje lub pozwolić dziecku na mieszanie kolorów, robienie obrazków lub zwyczajne przesypywanie. Jak zrobić taki piasek? Odpowiedzi szukajcie u Maluch w domu- LINK TUTAJ

2. Domowa ciastolina na 2 sposoby.Dobrej jakości ciastolina potrafi porządnie wyczyścić portfel rodzica. Najlepszym sposobem na ten materialny problem jest spacer po swojej kuchni. Wszystkie potrzebne składniki do zrobienia takiej masy plastycznej prawie każdy z nas ma w domu i nie musi nawet wychodzić do sklepu. No chyba, że chce mieć kolorową to kilka barwników się przyda. Jak zrobić ciastolinę? Odpowiedzi szukajcie na blogu Jaśkowe klimaty- LINK TUTAJ

3. Śnieg w domu.Czyje dziecko nie może doczekacie się lepienia bałwana i igloo? Kto ma ochotę porzucać się śnieżkami? Na prawdziwą zimę i śnieg musimy jeszcze trochę poczekać. No chyba, że mieszkacie w pięknych, malowniczych górach to pewnie już aniołki w śniegu robiliście. Jednak jeżeli chcecie zafundować tę zimową przyjemność swoim dzieciom to przepisu szukajcie u Pomieszane z poplątanymLINK TUTAJ.

4. Plastyczna masa cukrowa.Kto ma w domu małego kucharza? Ja na pewno. Filip uwielbia pomagać przy "garach". Co powiecie zatem na rozwijanie kucharskiej pasji przy pomocy masy cukrowej? Dzieci sobie polepią, poformują różne kształty, powyciskają formy a na koniec... zjedzą deserek. Jeżeli macie ochotę na smakowitą domową masę plastyczną to po przepis zajrzyjcie do On, Ona i dzieciaki- LINK TUTAJ.


5. Mydło w kostce.
Mieliście kiedyś ochotę na zrobienie własnego mydełka? Jeżeli tak to macie ku temu okazję. Dzieci mogą zrobić coś specjalnie dla siebie, a Wy stwórzcie swoje mydełko. Fajna zabawa, która wkręci nawet małe brudaski i pomoże z higieną rączek. To co robicie? Mydełko misia? Kwiatka? Po przepis zajrzyjcie do Maluch w domu- LINK TUTAJ.

Mam nadzieję, że kolejne pomysły na domowe masy plastyczne dla dzieci przypadły Wam do gustu. Robiliście już coś z tych rzeczy? A może dopiero macie w planach?


Będziecie czekać na trzecią część z cyklu "Domowe masy plastyczne"?

9 komentarzy :