3 niezawodne sposoby na to jak dotrzymać noworoczne postanowienia.

Udostępnij ten post


Święta już za nami. Pozostały pełne brzuszki, miłe wspomnienia i prezenty (lub rózgi) od Mikołaja. Przed nami kolejny rok pracy, przyjemności, obowiązków, relaksu, nowych wyzwań... Zwyczajny lub niezwyczajny kolejny rok życia.


Zazwyczaj w Sylwestra stawiamy sobie jakiś cel lub postanowienie, które chcemy zrealizować z nadchodzącym rokiem. Jakie są Wasze postanowienia na nadchodzący rok? Rzucić palenie? Zacząć uprawiać jakiś sport? Schudnąć? Nauczyć się systematyczności? Nauczyć się nowego języka? Cokolwiek to jest musisz mieć konkretny plan żeby to zrealizować. Nic się nie bierze samo z siebie.
Ja znam trzy niezawodne sposoby na to jak dotrzymać noworocznych postanowień. Jakie?

Sposób 1: Na zakład.


Chociaż nie popieram takich "zabaw" to jednak w tym jednym dniu zakłady są dla mnie do zaakceptowania. Dlaczego? Bo to dobry sposób na motywacje. Jak to wygląda? Zakładasz się np. z najlepszą koleżanką, że wytrzymasz dłużej bez papierosa. Jeżeli jedno z Was zapali musi wykonać jakąś karę np. posprzątanie swojej i koleżanki piwnicy lub przekopanie swojej i jej działki. Wszystko zależy od tego czego naprawdę nie chcecie zrobić i będziecie walczyć żeby nie spotkała Was taka kara. Znam osobiście taką dwójkę, których zakład trwa już dwa lata.

Sposób 2: Na rozpiskę.


Niektóre postanowienia noworoczne wymagają poświęcenia czasu i wprowadzania ich w życie przez dłuższy czas. Jeżeli np. postanawiasz zrzucić przez rok 30 kg to musisz sobie wszystko dokładnie rozpisać. Załóż sobie ile chcesz schudnąć przez każdy kolejny miesiąc i powieś kartkę w widocznym dla siebie miejscu. Zostaw miejsce na wpisywanie swoich sukcesów lub porażek. Będzie to dla Ciebie motywacja i będziesz mieć wszystko pod kontrolą.


Sposób 3: Na kompana.


Jeżeli znasz osobę, która ma takie samo postanowienie noworoczne jak Ty to ten sposób będzie dla Was idealny. Będziecie dla siebie wzajemną motywacją, będziecie mogli porównywać swoje wyniki lub robić coś wspólnie aby postanowienie wcielić w życie. Wzajemne bieganie, kurs językowy lub nauka gry na instrumencie- ten sposób jest idealny do takich postanowień.

Ważne jest żeby postawić sobie jeden konkretny cel a nie tysiąc malutkich. Jeżeli narzucimy sobie zbyt wiele rzeczy to szybko się zniechęcimy i nasza uwaga będzie mocno rozproszona.

Jakie jest Wasze postanowienie na nadchodzący rok? Macie jakiś magiczny sposób na jego dotrzymanie?

6 komentarzy :

 1. Chyba tylko sposób na kompana by się sprawdził w moim przypadku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej przekopanie ogródka! To dopiero motywacja ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wychodzą mi postanowienia i z reguły postanawiam sobie coś, jak już dochodzę do jakiejś granicy wytrzymałości. Bynajmniej nie jest nią zmiana roku. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie sposob ostatni by sie sprawdził moje postanowienie to byc szczesliwa��chodzbym sobie to miała namalować��Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój sposób gwarantowany na dotrzymanie noworocznych postanowień to ich brak! :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja postanowiłam częściej się uśmiechać :)

  OdpowiedzUsuń