DIY: Świąteczne pacynki na palec.

Udostępnij ten post

Podtrzymując świąteczny nastrój tworzymy z Filipem różne ozdoby, kartki i przystrajamy dom. Jako, że mam takiego małego i dzielnego pomocnika postanowiłam zrobić coś specjalnie dla niego. Tak właśnie powstały świąteczne pacynki na palec.

Pacynki na palec to bardzo fajna zabawa. Można odgrywać różne scenki z dzieckiem lub za pomocą zabawy wytłumaczyć kilka świątecznych zwyczajów i tradycji. Zrobienie świątecznych pacynek najlepiej zacząć od zastanowienia się nad tym jakie postacie i zwierzęta kojarzą się Wam ze świętami. U nas to zdecydowanie jest: Mikołaj, Renifer, Bałwan, Elf, Aniołek i Grinch. Można zrobić jeszcze pingwinka, choinkę i wiele innych rzeczy.

Co jest potrzebne żeby zrobić świąteczne pacynki na palec?


- kolorowy filc
- nożyczki
- igła i kolorowe nitki
- materiał do wypychania

Jak zrobić świąteczne pacynki na palec?

To nie jest wcale trudne zadanie. Na samym początku na filcu odrysujcie sobie poszczególne części każdej z pacynek. Pamiętajcie, że większość z nich musi być podwójna. Kolejnym krokiem jest przyszycie drobnych elementów to tych większych części wykroju np. oczy do twarzy, guziki do płaszcza. Niektóre rzeczy trzeba wypchać. Ja wypychałam głowy, czapki, ręce. Dzięki temu pacynki wyglądają ciekawiej. Obszyjcie resztę kolorowymi nitkami. I gotowe!

Oto nasze pacynki:A jaką pacynkę Wy byście zrobili? Jaka postać kojarzy się Wam ze świętami?

Wpis został przygotowany specjalnie na akcję "Wspólne blogowanie przy choince" więcej szczegółów możecie poznać tutaj KLIK.


7 komentarzy :

 1. Wszystkie są śliczne i takie właśnie nam się kojarzą ze świętami ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lal ale świetne jeszcze jedno bym dodała trzeba umiec ładnie szyc☺Wasze cudne z chęcią bym zrobila jak tylko zdążę Monika Flom

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajowe... Ja to chyba za leniwa jestem by takie cudeńka robić ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. super wyszły :) a u mnie leży filc i nie wiedziałam co z nim zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne ! Aż chyba sama się skuszę,aby zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moi chłopcy uwielbiają wszelkie pacynki,teatrzyki więc na pewno by im się spodobało. A te Wasze CUD- MIÓD! Piękne :)

  OdpowiedzUsuń