Foki grające w piłkę. Praca plastyczna dla dzieci.

Udostępnij ten post

Jakie zwierzęta kojarzą Wam się z zimą? Nam tuż obok pingwina i niedźwiedzia polarnego z zimą kojarzy się foka. Foki kojarzą nam się też z kolorową piłką i dobrą zabawą. Dlatego dzisiaj dzielimy się z Wami sposobem na fajną pracę plastyczną na dzieci, gdzie główną rolę odgrywają wesołe foki.

Skąd pomysł na pracę z fokami? Przyłączyliśmy się do projektu "Zwierzaki cudaki". Zasady zabawy możecie znaleźć tutaj- KLIK. Razem z Filipem będziemy Wam pokazywać wszystkie nasze pomysły i zabawy z tego projektu. Gotowi na pierwszego zwierzaka?
Foki grające w piłkę.

Co potrzebujesz?


- okrągłe pudełko
- dwie wykałaczki
- szablon foki
- szablon piłki
- drucik
- klej
- nożyczki
- kredki lub pisaki


Jak zrobić foki grające w piłkę?Na kartce A4 odrysuj cztery szablony foki i dwa szablony piłki. Pokoloruj wszystkie elementy. Fokę musisz pomalować tak aby były dwie lewe i dwie prawe. Sklej dwie foki ze sobą, a w środek zamontuj wykałaczki i drucik. Na druciku zamontuj piłkę tak aby mogła się poruszać. Sklej ze sobą tylko górę i dół piłki. W pudełeczku zrób dwie dziurki i zamontuj w nich foki. Gotowe!

Teraz możecie bawić się w piłkę plażową. Wystarczy przesuwać piłkę od jednej foki do drugiej. Prawda, że to bardzo proste?


Już wkrótce zobaczycie kolejne zwierzaki, które uda nam się razem stworzyć.

6 komentarzy :

 1. Rewelacyjny pomysł i piękne foczki (y) Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 2. O proszę ! U nas na blogu też foki i ta sama akcja - tylko nasze akurat w piłkę nie grają ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O i to się nazywa wspaniała zabawa! Przesłodkie Wam wyszły te foczki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne :-) super że dołączyliście do projektu :-)

  OdpowiedzUsuń