3 pomysły na to jak zrobić gąsienicę.

Udostępnij ten post


Czujecie nadchodzącą wiosnę? Powoli roślinki budzą się z zimowego snu. Już wkrótce drzewa zakwitną w delikatne kwiatki i pączki, zazieleni się trawa... Uwielbiam ten czas. Wiosna to też pora na pobudkę zwierzątek. Już wkrótce zobaczymy zielone gąsienice. Zanim jednak to się stanie razem z Filipem zrobimy sobie swoje. Dzielimy się też z Wami i przekazujemy Wam 3 pomysły na to jak zrobić gąsienicę.


Skąd pomysł na taką zabawę? Wszystko przez projekt Zwierzaki cudaki, o którym możecie poczytać tutaj- KLIK. W ramach tego projektu powstały już u nas foczki grające w piłkę, które możecie obejrzeć tutaj- KLIK. Jako, że ten miesiąc jest typowo wiosenny to i zwierzęta, które będziemy tworzyć muszą kojarzyć się z wiosną. My zaczynamy od gąsienicy. Stworzyliśmy je aż trzy.

3 pomysły na to jak zrobić gąsienicę.


1. Gąsienica z wydmuszek po jajkach.Wydmuszkę na jajka przecinamy na pół. Tak aby został nam pasek z pięciu "gniazdek". Odwracamy do góry nogami i malujemy farbkami na zielono. Na grzbiet naklejamy kółeczka wycięte z papieru. Na pierwszej wydmuszce robimy dwie dziurki i wkładamy tam druciki, z przodu doklejamy oczy i malujemy uśmiech. Nasza wesoła gąsienica gotowa.


2. Gąsienica z kinder jajek.Pudełeczka po kinder jajkach łączymy ze sobą tak aby zrobić łańcuch. Czyli bierzemy dwa jajka i wieczkiem od pierwszego zamykamy te drugie. Tak aż do momentu, gdy uzyskamy zadowalającą długość gąsienicy. Małe wieczko obcibamy. Do dużego bez przykrywki wkładamy kulkę z bibuły i owijamy całe pudełeczko tworząc głowę gąsienicy. Przyklejamy oczy i uśmiech z bibuły oraz dorabiamy czułki.

3. Gąsienica z papieru.Robiliście kiedyś łańcuch choinkowy z bibuły? W ten sam sposób trzeba złożyć gąsienice. Przyklejamy do siebie dwa paski kolorowego papieru i składamy w harmonijkę. Doklejamy oczy i czułki.

Znacie jeszcze jakieś sposoby na gąsienice?

12 komentarzy :