Jak pomóc dziecku w nauce?

Bardzo często pomoc w nauce odbierana jest przez rodziców jako wyręczanie dziecka w jego pracy domowej. Później jest wielkie zdziwienie, że dziecko nie wykonuje swoich obowiązków i czeka aż ktoś zrobi wszystko za nie. Jak pomóc dziecku w nauce? Jak zrobić to żeby nie wyręczać dziecka w pracy domowej?

Czytaj dalej

Co robić z dzieckiem żeby się nie nudziło?


Dzieciom zdarza się czasem wypowiadać magiczne słowa "Mamo! Tato! Nudzę się!". Rodzice wtedy z przerażonym spojrzeniem i w popłochu zaczynają szukać kryjówki, bo wiedzą iż nadciąga kataklizm. Marudzenie, stękanie, szukanie zajęcia i tak w kółko... Co robić z dzieckiem żeby się nie nudziło? 

Czytaj dalej

Domowe żelki.


Kto lubi żelki? Ja uwielbiam. Misie, robale, serduszka, słodkie, kwaśne, z nadzieniem i bez. Zjadłabym chyba każde. Tylko, że jak obrócę opakowanie na drugą stronę i zaczynam czytać skład to już mi tak wesoło nie jest. Dlatego postanowiłam zrobić swoje domowe żelki. 

Czytaj dalej

Zwykły dzień domowej mamy.

Domowa mama. Wiem, że to brzmi dziwnie ale nie miałam pojęcia jak to ugryźć. Określenie kura domowa mi się nie podoba, bo "siedząc" w domu również można rozwijać swoje pasje i spełniać marzenia. Znam też takich, którzy wstawili by tu słowo pasożyt, leń i podobne epitety. Z tymi to już całkowicie się nie zgadzam i to właśnie im dedykuję dzisiejszy wpis.

Czytaj dalej

3 pomysły na to jak zrobić gąsienicę.


Czujecie nadchodzącą wiosnę? Powoli roślinki budzą się z zimowego snu. Już wkrótce drzewa zakwitną w delikatne kwiatki i pączki, zazieleni się trawa... Uwielbiam ten czas. Wiosna to też pora na pobudkę zwierzątek. Już wkrótce zobaczymy zielone gąsienice. Zanim jednak to się stanie razem z Filipem zrobimy sobie swoje. Dzielimy się też z Wami i przekazujemy Wam 3 pomysły na to jak zrobić gąsienicę.

Czytaj dalej

3 powody, dla których nie biję swojego dziecka.


Czy klaps to coś złego? Od czasu do czasu przecież można i nic złego dziecku się nie stanie. A teraz tak serio. Nie wierzę sama sobie, że to napisałam. U nas w domu nie ma klapsów. Nie biję swojego dziecka! Klaps to ZŁO.

Czytaj dalej

Mam Blogerek Fanaberie- Mama Kreatywna.


To już drugie spotkanie, które wspólnie z Karoliną Matki Polki Fanaberie udało mi się zorganizować. Tak bardzo nam się podobało na ostatnim, że rozbudziłyśmy w sobie chęci do zorganizowania całej serii spotkań. Więc jeżeli chcecie się na jakieś załapać to koniecznie śledźcie nas na FB. Tym razem chciałyśmy pokazać kobietom, że drzemią w nich wielkie pokłady kreatywności. Jak się do tego zabrałyśmy?

Czytaj dalej

Jak nauczyć dziecko wycinać? Kilka zabaw z nożyczkami.


Wycinanie i zabawa nożyczkami to jedno z ulubionych zajęć dzieci. Słyszałam historyjki o pociętych firankach, zabawie w fryzjera i nawet w projektanta. Zanim jednak dziecko zacznie rozwijać swoje pasje i zdolności przy pomocy nożyczek to musi nauczyć się ciąć kartki. Tylko jak nauczyć dziecko wycinać? Oczywiście, że poprzez zabawy z nożyczkami.

Czytaj dalej

Książki, które pomagają w zasypianiu.

Wielu rodziców głowi się nad tym jak usprawnić zasypianie dziecka. Przecież wieczór to jedyny czas, który możemy wykorzystać na chwilę wytchnienia i odpoczynku po całym dniu. Jak zatem sprawić żeby zasypianie przebiegło sprawnie i było przyjemnością? Jednym ze sposobów są książki, które pomagają w zasypianiu.

Czytaj dalej

Przepis na idealne ciasto na gofry.

Jeżeli jesteś na diecie i liczyć każdą kalorię, która znajdzie się w Twoim brzuszku to lepiej stąd uciekaj. Zerknij do zakładki gotowanie i poszukaj sobie czegoś fit. Mogę Ci podrzucić przepis na szybką, wiosenną sałatkę- TUTAJ. Jeżeli jednak nie jesteś na diecie to zapraszam Cię na przepis na idealne ciasto na gofry.

Czytaj dalej