Pomysły na zabawki, zwierzęta i prace plastyczne z kartonów oraz rolek po papierze.


W naszym domu jest mnóstwo kartonów, rolek po papierze i ręcznikach papierowych. Wszystko dlatego, że zawsze dostają drugie życie i chociaż na kilka dni stają się super zabawką, rakietą lub zwierzątkiem.

Czytaj dalej

Kolorowe piżamki dla dzieci – słodkich snów!

W sklepach z odzieżą dziecięcą możemy znaleźć dzisiaj wiele różnych piżamek. Czekają między innymi modele z ulubionymi bohaterami bajek, zwierzakami czy samochodami, dlatego na każdego czeka coś ciekawego.

Czytaj dalej

3 mity na temat Pierwszej komunii świętej- organizacja, przeżycia i prezenty.

Już niedługo maj a razem z nim sezon komunijny. Fraza sezon komunijny brzmi okropnie prawda? Niestety często ten ważny w życiu wierzącego dziecka okres jest sprowadzany właśnie do kategorii sezonu. Dlaczego tak się dzieje?

Czytaj dalej

Pomysły na prezent dla NIEGO.

W naszych kalendarzach jest mnóstwo okazji do świętowania i obdarowywania się prezentami. Nie mam większych problemów z tym co mam podarować mamie, siostrze czy teściowej. Jednak z męską częścią już jest gorzej. Zawsze mam ogromny problem co im podarować. Nie dlatego, że brak mi pomysłów tylko dlatego, że mam ich zbyt wiele. Dzisiaj podzielę się z Wami swoimi pomysłami.

Czytaj dalej

Szanowna Nauczycielko mojego dziecka...


Chociaż mój syn będzie miał dopiero trzy lata to zastanawialiśmy się nad zapisaniem go do przedszkola. Z wielu względów postanowiliśmy jednak, że zostanie ten rok jeszcze w domu. Jedna z mam podesłała mi swój list,  który napisała z myślą, że i tak nigdy go nie wyśle. Teraz powiedziała, że chętnie pokaże go innym. Przeczytajcie:

Czytaj dalej

Sok z brzozy- właściwości i pozyskiwanie.


Wiosna to przepiękna pora roku. Wszystko budzi się do życia po zimowej przerwie. Najbardziej widać to po pięknych roślinach i drzewach. Jest to też czas, gdy możemy korzystać z dobroci natury. Nie mówię tu tylko o spacerach i wdychaniu świeżego powietrza w lesie. Mam na myśli pozyskiwanie z natury różnych surowców. Jednym z moich ulubionych jest sok z brzozy. Czym jest sok z brzozy, jakie ma właściwości i jak go pozyskać? Zaraz się dowiecie.

Czytaj dalej

Pyszny deser z bananem i kiwi.

Zdecydowanie należę do tej części populacji, która uwielbia desery. Ostatnio zostałam miło zaskoczona przez męża, który zrobił nam pyszny deser z bananem i kiwi. Szybki, łatwy i przede wszystkim wyśmienity deser.

Czytaj dalej

Dziecko jest jak rzeka- ma swoje koryto i powinno nim płynąć.

Dzieci porównywane są do mnóstwa różnych rzeczy. Mamy słodkie cukiereczki, kochane urwisy, dzieci jak bąki- KLIK i wiele innych porównań. Ja dzisiaj opowiem Wam o dzieciach, które są jak rzeka, a przynajmniej powinny być jak ona.

Czytaj dalej