Mały kolejarz. Rozwijanie zainteresowań dziecka poprzez zabawę. + KONURS

Udostępnij ten post


Cenię ludzi z pasją i zainteresowaniami. To fascynujące uczucie móc robić coś sprawiającego nam przyjemność, odprężającego i budzącego zaciekawienie oraz fascynację. Ludzie mający swoje pasje są niesamowici. Jeżeli chodzi o dzieci to jest dokładnie tak samo.


Jedne dzieci uwielbiają prace plastyczne i całe dnie mogą spędzić wśród farb, plasteliny i kredek. Kolejne dzieci zafascynowane są gotowaniem i w wieku 7 lat potrafią zrobić profesjonalną kaczkę, filetować rybę i mnóstwo innych rzeczy, których nawet nie umiem wymienić (niestety ale profesjonalną kucharką to ja nie jestem). Jeszcze inne uwielbiają straż, traktory, czesać włosy, podróżować, pływać...

Dorosłym znacznie łatwiej jest rozwijać swoją pasję. Mamy więcej możliwości oraz posiadamy wiedzę, która pomaga nam szukać informacji oraz miejsc mających na celu zdobywanie nowych doświadczeń i stałego poszerzania wiedzy o naszym hobby. Dzieciom jest nieco trudniej. Dlatego to my musimy im pomóc i podsuwać kolejne rozwiązania. Najważniejsze to jednak aby pamiętać, że nasze dziecko zainteresowało się konkretną rzeczą ponieważ, uważa ją za fajną. Fajna pozostanie tylko wtedy, gdy ono samo będzie ją odkrywać i poznawać. Nie nożna zmuszać dziecka do ciągłego i permanentnego "siedzenia nad" swoim hobby. Dzieci najlepiej uczą się przed zabawę i tego się trzymajmy!

Filip uwielbia pociągi, tory i wszystko co z koleją związane. Śmiejemy się, że tak właściwie to nie miał wyjścia i kolej musiał pokochać, bo połowa rodziny to kolejarze. Prawda jest jednak taka, że on sam zaczął interesować się pociągami po obejrzeniu bajki ze słynną niebieską lokomotywą. Uwielbia spacery na stację i oglądanie jeżdżących pociągów, kocha podróże pociągami, kolorowanki i książeczki o ciuchciach.

Brakowało nam tylko torów i ciuchci, którą Filip mógłby się bawić i przy okazji rozwijać swoją pasję. Właśnie! Brakowało, bo teraz mamy fantastyczny zestaw ze sklepu fifishop.pl


Słyszeliście pewnie o tym, że drewniane zabawki są bardzo wytrzymałe i ładne? To najszczersza prawda! Zestaw, który mamy jest wykonany bardzo starannie, dokładnie i co najważniejsze solidnie. Dlatego tak bardzo przypadł do gustu nam rodzicom. Jeżeli chodzi o Filipa to najważniejsze, że jest to pociąg. Kolejną zaletą, którą dostrzegł syn jest fakt, iż zabawa takim zestawem daje mu mnóstwo możliwości, kombinacji i frajdy. Wszystkie elementy wyglądają jak prawdziwe i są odwzorowaniem świata realistycznego. To prawdziwy atut, bo wiadomo, że dzieci uwielbiają naśladować dorosłych.
W zestawie znajduje się wiele pojazdów, postaci, domki, drzewa- można zatem tworzyć scenerię, którą będziemy obserwować z okien pociągu.

W instrukcji mamy pokazany przykładowy model złożenia torów. Jednak nie musimy się ograniczać do tego co w instrukcji. Nasz zestaw (KLIK) pozwala na ułożenie mostów, tuneli i zakręconych szlaków kolejowych. Więcej zestawów znajdziecie tutaj- KLIK. Genialne jest to, że naszą kolekcję możemy rozszerzać o dodatkowe elementy, kolejne pociągi, stacje i wiele innych atrakcji . Taka opcja jest fantastycznym pomysłem na prezenty z okazji świąt, imienin, urodzin, dnia dziecka i innych okoliczności. Zamiast kupowania nowych zabawek, które wkrótce pójdą w zapomnienie cały czas ulepszamy jedną zabawkę, którą nasze dziecko lubi.

Mamy stację kolejową, na którą wjeżdża nasz pociąg. Jest zwrotnica oraz dźwig, który podnosi zawartość wagonów do góry. Działa to na zasadzie magnesu. Wagony również zaczepiane są dzięki dwóm przyciągającym się magnesom.Małe rączki ćwiczą swoją motorówkę dzięki ostrożnym przesuwaniu pociągu pod tunelem, wjeżdżaniu na górę i omijaniu przeszkód. Mała główka uczy się kombinacji, rozwija wyobraźnię i zapamiętuje nazwy oraz elementy, które można powiązać z koleją.

Spodobał się Wam nasz zestaw? Jeżeli tak to zapraszamy na konkurs!
Wygraj zestaw dla dziecka!


Zasady konkursu:

1. Konkurs organizowany jest tylko dla fanów:
- Mama Balbinka
- fifishop.pl

Miło będzie jeżeli zajrzysz też na nasze konta na Instagramie (nie jest to obowiązkowe):

- Mama Balbinka
- fifishop.pl

2. Odpowiedz na pytanie pod plakatem konkursowym na Facebooku (KLIK):

Jak nazwałbyś własną stację kolejową?


Nasza stacja to Balbinkowo.

3. Nagrodą jest zestaw torów z ciuchcią ze zdjęcia na plakacie. Napisz, który zestaw chciałbyś otrzymać w przypadku wygranej 1 czy 2.

4. Konkurs trwa od 02.05.2017 do 12.05.2017.

5. Wyniki zostaną podane w ciągu pięciu dni roboczych od zakończenia konkursu.

Szczegółowy regulamin:

1. Organizatorem konkursu jestem ja.
2. Sponsorem nagrody jest fifishop.pl.
3. Jedna osoba może dodać tylko jedno zgłoszenie.
4. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
5. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać poprawnie zadanie konkursowe.
6. Konkurs trwa od 02.05.2017 r do 12-02-2017r do godziny 23:59
7. Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni roboczych od daty zakończenia konkursu.
8. Po ogłoszeniu wyników zwycięzca ma obowiązek podania organizatorowi swoich danych teleadresowych (adres dostawy, nr telefonu oraz adres e-mail) poprzez wiadomość e-mail  ( maamaabloog@onet.pl ) w ciągu 3 dni od daty publikacji wyników na stronie organizatora. W przeciwnym razie jury wyłoni kolejnego zwycięzcę.
9. Wysyłka nagród przez sponsora możliwa tylko na terenie RP.
10. Zwycięzca konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie przez organizatora oraz sponsora swoich danych osobowych na potrzeby konkursu i w związku z wykonaniem postanowień niniejszego Regulaminu. Zwycięzca ma prawo do wglądu swoich danych oraz ich poprawy.
11. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu przez Uczestnika.

Bawcie się dobrze!

Więcej konkursów znajdziecie na KONKURSOWE MAMY.

Kolejkę wygrywa:

Ania Kamińska

Serdecznie gratulujemy! Czekam na dane do wysyłki nagrody.

Już wkrótce kolejny konkirs. Tym razem z marką Wader. Będą aż trzy nagrody!

16 komentarzy :

 1. Rewelacyjna ta kolejka😀mój tata był maszynista-całe wakacje spędzałam w pociągu💓i teraz mam taki sentyment do pociągów.Świetna i jakże pięknie zrobiona kolejka i stacja Balbinkowo💓💓💓

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna kolejka mój synek również uwielbia pociągi ,gdyby zobaczył takie cudo piszcza by ze szczęścia 😄

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny ten zestaw... Podejrzewam że nawet moja prawie 9 latka chętnie pobawiłaby się nim ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny ten zestaw i wspaniała zabawa dla całej rodziny wspólnie z dziećmi

  OdpowiedzUsuń
 5. Super ... Akceptuję regulamin ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój starszy syn dostał kolejkę drewnianą jak miał 1,5 roku i do tej pory bawią się z bratem, a starszak ma już 7 lat. Super zabawka!

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas drewniana kolejka się nie sprawdziła.

  OdpowiedzUsuń
 8. Córka ma bardzo podobną kolejkę, uwielbia ją. Fajnie, że możemy ją dowolnie rozbudowywać na przykład o komisariat przez który owa kolejka przejeżdża. Super zabawa. Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom!

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne kolejki. Moi chłopcy uwielbiają razem się bawić. A drewnianej kolejki nie mają jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Znamy tą kolejke, moja Córcia bawi się nią bardzo chetnie u kolegi ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super ta kolejka synek kocha pociągi :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jest swietna!
  Paolina paolina

  OdpowiedzUsuń
 13. Kolejka wygląda zacnie. Mogłaby posłużyć nie tylko do zabawy, ale też do nauki angielskiego-jak widać na wagonach, przewozi "milk", "sugar" itp...:) Iza Jurkiewicz.

  OdpowiedzUsuń
 14. u nas Pociąg Tom na okrągło w domu chodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Super kolejka Zuzanna by szalala

  OdpowiedzUsuń