Nauka nie musi być nudna. Bawimy się w Centrum Nauki Experyment.

Coraz częściej w szkołach pojawia się nowe podejście do nauki. Zaczynamy odchodzić od sztywnych reguł, siedzenia w ławkach i schematów, które ciągną się latami. Teraz stawia się na naukę poprzez zabawę, eksperymenty i doświadczenia.

Czytaj dalej

(Nie) Każda matka wie co najlepsze dla jej dziecka!

Jesteś stuknięta jeżeli rozszerzasz dietę dziecka w czwartym miesiącu... To Ty jesteś walnięta, bo głodzisz dziecko aż do szóstego... Na jakiejś grupie rozpoczyna się gorąca dyskusja. Zza wirtualnych rogów pojawiają się dwa gangi. Jedni oczywiście za, drudzy przeciw. Gdzieniegdzie można dostrzec kilka głosów rozsądku krzyczących: Dajcie spokój, bo przecież każda matka wie co najlepsze dla jej dziecka!

Czytaj dalej

Proszę! Daj się oszukać.

Kilka smutnych zdjęć, kobiety błagające o pomoc dla dziecka, mężczyźni proszący o wsparcie w leczeniu... Łzy, płacz i ludzka tragedia. Tylko czy na pewno? Zastanawiałeś się kiedyś co naprawdę kryje się za tymi zdjęciami pełnymi rozpaczy? Za tymi wszystkimi zbiórkami pieniędzy?

Czytaj dalej

Herbatka dla niemowląt - dobry sposób na spokojny sen, bóle brzuszka i... Sprawdź


Chociaż uważa się, że woda najlepiej gasi pragnienie i powinna być głównym napojem w diecie dziecka, nie zawsze zaspakaja wszystkie potrzeby pociechy. Jeżeli maluchowi doskwierają ból brzucha lub trudności z wypróżnianiem się, herbatka dla niemowląt może sprawdzić się znacznie lepiej. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto po nią sięgnąć.


Czytaj dalej