Herbatka dla niemowląt - dobry sposób na spokojny sen, bóle brzuszka i... Sprawdź

Udostępnij ten post


Chociaż uważa się, że woda najlepiej gasi pragnienie i powinna być głównym napojem w diecie dziecka, nie zawsze zaspakaja wszystkie potrzeby pociechy. Jeżeli maluchowi doskwierają ból brzucha lub trudności z wypróżnianiem się, herbatka dla niemowląt może sprawdzić się znacznie lepiej. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto po nią sięgnąć.


Herbatka dla niemowląt występuje najczęściej w formie lekkich naparów ziołowych i owocowych lub ziołowo-owocowych. Poza tym, że gasi pragnienie, pozwala uporać się z wieloma dokuczliwymi dolegliwościami. Warto więc sprawdzić, jaka herbatka będzie odpowiednim rozwiązaniem w konkretnym przypadku.


Herbatki, które złagodzą niemowlęce dolegliwości


Chcąc podać dziecku coś innego niż wodę, należy bezwzględnie unikać zielonej, czerwonej i białej herbaty. Owocowe i ziołowe napoje stanowią lepszą alternatywę nie tylko dla klasycznych herbat, ale również soków.
 • Herbata rumiankowa
Rumiankowa herbatka dla niemowląt wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Łagodzi bóle brzucha oraz pomaga w okresie ząbkowania. Można ją podawać od pierwszych dni życia.
 • Herbata z kopru włoskiego
Herbatka koperkowa doskonale łagodzi bóle brzucha. Likwiduje wzdęcia oraz reguluje trawienie. Jest bezpieczna dla dzieci już od pierwszych dni życia.
 • Herbata z melisy
Herbatka z melisy działa uspokajająco, dlatego zapewni spokojniejszy sen. Ponadto może być pomocna w łagodzeniu kolkowego bólu brzucha. Polecana jest dla dzieci, które ukończyły czwarty miesiąc życia.
 • Herbata miętowa
Miętowa herbatka dla niemowląt wpływa korzystnie na trawienie. Działając przeciwskurczowo, łagodzi bóle brzucha. Można ją podawać dzieciom po 6 miesiącu życia.
 • Herbata z dzikiej róży
Natomiast herbata przyrządzona z owoców dzikiej róży działa wzmacniająco. Zmniejsza ryzyko infekcji, dzięki zawartości sporej dawki witaminy C. Świetnie sprawdzi się u maluchów po 6 miesiącu życia.
 • Herbata z anyżu i kopru włoskiego
Herbata ziołowa na bazie anyżu i kopru włoskiego łagodzi bóle brzucha o charakterze kolkowym. Eliminuje wzdęcia i reguluje trawienie. Polecana niemowlętom powyżej 4 miesiąca życia.


Herbatka dla niemowląt ze wskazaniem wiekowym


Taka herbata przyrządzana w formie lekkich naparów musi być odpowiednio dobrana pod kątem wieku. Dlatego w wielu przypadkach warto sięgnąć po gotowe już produkty ze wskazaniem wiekowym. Wybierając np. herbatkę BoboVita o smaku kopru, rumianku i anyżu masz pewność, że będzie ona odpowiednia dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia.

9 komentarzy :

 1. Dusia wprawdzie niemowlakiem już nie jest ale lubi czasem sobie herbatkę rumiankową czy miętową wypić :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka bardzo lubi herbatki ziołowe. Obecnie pije sporo rumianku bo ma chore gardło!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo często sama piję, jak i córce daję nawet melisa na co dzuień gości w kubeczku z sokiem jabłkowym ;) w małyjm stężeniu oczywiście sama przepadam za pokrzywą to już uzależnienie

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet dla nas dorosłych woda nie jest idealnym rozwiązaniem bo "nic" ze sobą nie niesie. Przechodzi przez nasze ciało jak woda, którą chcielibyśmy zatrzymać choćby w sicie. Dlatego warto by miała w sobie coś rozpuszczonego, może to być choćby herbata, która sprawi, że taką wodę nasz organizm będzie musiał "przepracować" przez co o wiele dłużej zostaje w naszym ciele. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieci jak były malutkie, jakby teraz byli duzi :), jedyne co chcieli pić to woda mineralna, niegazowana. Wszelakie herbatki były jak trucizna, niepijalne :).

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas podstawową herbatką był rumianek. Do dziś junior lubi sobie czasem go wypić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety aktualne wytyczne WHO mówią wyraźnie, że do 6mca- dzieci powinny pić tylko mleko (mamy lub mm), wodę podajemy po 6-mcu i herbatka z kopru jest zabroniona, bo przynosi więcej szkód niż pożytku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama piję herbatkę z kopru włoskiego, mięty, dzikiej róży :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Super sprawa zasadzić w doniczce jesli ktos mieszka w bloku rozne ziola miete rumianek ❤❤❤ nie tylko na dzieci dzialaja te cudenka

  OdpowiedzUsuń