Jak prawidłowo mierzyć dziecku temperaturę? Kiedy i jak zbijać gorączkę?


Temperatura u dziecka może przyjść z zaskoczenia. Jeszcze kilka minut temu dziecko skakało i śmiało się w głos, a w tej chwili marudzi i jest osowiałe. Dzieci gorączkują z przeróżnych powodów. Nie tylko z powodu choroby. Temperatura może być wyższa przy ząbkowaniu, przegrzaniu a nawet złym humorze. Jak prawidłowo mierzyć dziecku temperaturę?

Czytaj dalej

Ile procent rasizmu i nietolerancji jest w Twoim dziecku? Zrób test!

Murzynek Bambo to w Afryce powinien mieszkać, a asfalt to przecież ma swoje miejsce... Tych wszystkich imigrantów to wsadzić na jedną wielką łódź i dorzucić im kilka bomb... Ciąża to nie choroba więc wracaj do kolejki, a nie się tutaj pchasz... Ma autyzm? To niech lepiej siedzi w domu, a nie demoralizuje inne dzieci...

Czytaj dalej

Wakacje z Kapitanem Nauką.

Połowa wakacji już za nami. Niestety pogoda się nie popisała i większość czasu spędziliśmy w domu. Jednak nie spoglądaliśmy smętnie na okno i nie obserwowaliśmy spływających kropli po szybie. Jak to zazwyczaj u nas bywa szukaliśmy kreatywnych form spędzania czasu. Czasem także sięgaliśmy po gotowe rozwiązania czyli puzzle, gry i karty od Kapitana Nauki.

Czytaj dalej