Kształty stołów do kuchni.

Udostępnij ten post


Stoły do kuchni są bardzo ważnymi meblami w każdym domu. To właśnie one pozwalają spotkać się wszystkim domownikom i zjeść posiłek razem albo spędzić czas w towarzystwie gości. W dzisiejszych czasach producenci nie tylko oferują bogaty wybór materiałów i kolorów takich stołów, ale także rozmaite kształty mebli tego rodzaju. Żeby wybrać najlepszy rodzaju stołu kuchennego, warto przeanalizować każdy z możliwych kształtów.


Stoły bez ostrych kątów

Stoły do kuchni bez ostrych kątów to przede wszystkim okrągły stół i stół o kształcie owalu. Ponadto, w sprzedaży można znaleźć ogromny wybór stołów o nietradycyjnych kształtach, pozbawionych ostrych kątów.
W niektórych kulturach azjatyckich okrągły kształt stołu uważany jest za najlepszy, ponieważ symbolizuje on równość. Każda osoba, siedząca przy takim stole ma taką samą odległość do jego środka, jak i wszyscy pozostali. Ponadto, Europejczycy uważają taki kształt stołów kuchennych za bardziej przytulny, ponieważ nie kojarzy się on ani z ławkami szkolnymi, ani z biurkiem. Dlatego właśnie taki stół może być bardzo dobrym dodatkiem do kuchni. Jednak, decydując się na zakup takiego stołu, warto wziąć pod uwagę to, że nie zawsze jest on praktyczny. Takiego stołu nie da się umieścić w dowolnym miejscu. Między innymi, nie da się go postawić tuż przy ścianie w odróżnieniu od stołu kwadratowego albo prostokątnego.
Owalne stoły do kuchni zazwyczaj są bardzo eleganckie i bardzo ładnie prezentują się w pomieszczeniach udekorowanych w stylu barokowym. Takie meble mogą posiadać różne wymiary, ale zazwyczaj potrafią one ugościć więcej osób, aniżeli stoły okrągłe.
Warto także zauważyć, że w asortymencie wielu producentów znajdują się stoły o niemal prostokątnym kształcie, które nie posiadają ostrych kątów. Takie stoły mogą być doskonałym wyborem dla osób, które nie chciałyby mieć tradycyjnego stołu prostokątnego, ale nie mają możliwości nabycia stołu owalnego lub okrągłego.


Tradycyjne stoły kuchenne

Najbardziej popularny kształt stołów do kuchni, to bez wątpienia prostokąt. Takie meble mogą bardzo się różnić swoją długością i szerokością. Niektóre z nich cechują się bardzo nietypowym stosunkiem tych dwóch wymiarów. Na przykład, w sprzedaży można znaleźć bardzo wąskie i długie stoły prostokątne.
Stoły prostokątne są bardzo praktyczne, ponieważ mogą być ulokowane w pomieszczeniu bez żadnego problemu. Taki stół dobrze się sprawdzi na środku pokoju i przy ścianie. Także można go obrócić węższą stroną do okna.
Prostokątne stoły kuchenne są odpowiednie dla dużych rodzin albo dla osób, które lubią przyjmować gości. Warto także zauważyć, że to właśnie prostokątne stoły do kuchni najczęściej posiadają funkcję rozkładania.
Kwadratowy kształt stołów kuchennych także można nazwać tradycyjnym. Jednak, takie meble najczęściej są dostępne w dosyć małych rozmiarach, dlatego większość potrafi wygodnie ugościć tylko dwie osoby. Oczywiście, nie jest to żadna wada takich stołów, ponieważ można je wygodnie umieścić nawet w najmniejszej kuchni.

Stoły o nietypowych kształtach

Jednym z najbardziej powszechnych kształtów stołów do kuchni, których nie da się nazwać tradycyjnymi, są meble trójkątne. Takie stoły wyglądają w bardzo oryginalny sposób i potrafią pełnić funkcję prawdziwej ozdoby każdego pomieszczenia. Jednocześnie, warto pamiętać o tym, że takie stoły zazwyczaj są odpowiednie dla rodzin, składających się tylko z dwóch osób. Dlatego większe rodziny, które koniecznie chciałyby posiadać taki trójkątny stół, mogą skorzystać z oferty małych stolików trójkątnych, przeznaczonych do pokoju gościnnego.

Artykuł został przygotowany we współpracy z Stolpluskrzesla.pl producentem oraz sklepem specjalizującym się w sprzedaży stołów i krzeseł.

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza