Kiedy i jak zacząć podawać dziecku mleko krowie?

Udostępnij ten post

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez rodziców jest zdecydowanie te dotyczące mleka. Najpierw zaczyna się od tego jaki sposób karmienia jest lepszy. Mleko modyfikowane czy pierś matki? Następnie pojawia się problem wprowadzenia mleka krowiego? Kiedy i jak podawać dziecku mleko krowie?

Nie zamierzam w tej chwili kłócić się o metodę jaką trzeba karmić noworodka i niemowlę. Nie będę także porównywać karmienia piersią i karmienia mlekiem modyfikowanym. Ważne żeby brzuszek malucha był pełny i zdrowy. W tym momencie chcę poruszyć temat wprowadzenia mleka krowiego do diety dziecka. Zapewne wielu rodziców zastanawia się kiedy jest ten magiczny moment, że pierś lub mm może zostać zastąpione właśnie tym napojem. Ja również kiedyś zmierzyłam się z tym wyzwaniem. Dzisiaj opowiem Wam jak wyglądało to w naszym domu.

Kiedy i jak zaczęłam podawać dziecku mleko krowie?


Mój syn przez półtora roku karmiony był głównie mlekiem z piersi. Mimo wielu przeciwności losu jakie temu towarzyszyły (przedwczesny poród, karmienie sondą, miesiąc w inkubatorze, problemy z laktacją) wreszcie udało się ustabilizować karmienie piersią. Moment, gdy rozpoczęłam podawać mleko krowie jest tym samym, w którym zaczęłam rozszerzać dietę syna. W naszym wypadku był to piąty miesiąc. Obecnie zaleca się aby poczekać z tym do szóstego miesiąca życia dziecka. Rozszerzanie diety to nie jest takie BUM i już dziecko je wszystko. Następuje to stopniowo i tak właśnie było w naszym wypadku. Pierwsze były kaszki i kleiki gotowane na mleku krowim, następnie budynie i naleśniki. Wszystko to nadal było obok piersi, która do roku czasu pozostała głównym składnikiem diety syna. Po ukończeniu przez niego tych magicznych dwunastu miesięcy pojawiło się wiele innych mlecznych produktów. Wówczas na śniadania robiłam płatki z mlekiem lub kakao, syn jadł jogurty i mnóstwo innych produktów z nabiałem. Mając półtora roku odstawił pierś i całkowicie zastąpił ją mlekiem krowim.

Tak to wyglądało u nas. Jednak wiadomo, że każde dziecko jest inne i inaczej reaguje na nowe pokarmy.

Kiedy i jak zalecają lekarze wprowadzanie mleka krowiego do diety dziecka?


Według nich należy rozpoczynać podawanie mleka krowiego małymi kroczkami. Można zacząć już w siódmym miesiącu życia dziecka. Najpierw dodając je w maleńkich ilościach do dań typu kaszka, budyń, jogurt. Po każdym podaniu należy odczekać dwa, trzy dni żeby sprawdzić czy mleko nie wywoła żadnych reakcji alergicznych. Mleko krowie jako napój lub jako kakao można zacząć podawać dopiero po dwunastym miesiącu życia dziecka. Zaleca się wówczas podawanie około dwóch szklanek dziennie.

Jakie mleko najlepiej wybrać dla dziecka?


Każdy rodzic chce żeby jego dziecko miało wszystko co najlepsze. Nie chodzi w tym tylko o sprawy duchowe i materialne. Jednym z tych aspektów są sprawy żywieniowe, które są dla rodziców równie ważne jak te poprzednie. Jeżeli chodzi o wybór mleka to najlepsze będzie takie o zawartości tłuszczu od 2 do 3,5%. Jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt, którym ja staram się zawsze kierować kupując nie tylko mleko ale także wszelkiego typu produkty nabiałowe. Wybieram to co dobre i to co polskie. Dlaczego? Dlatego, że polskich producentów produktów nabiałowych wyróżnia najwyższa jakość, dbałość o ekologię i profesjonalizm. Ufam im i wiem, że mogę śmiało podawać te produkty swojemu dziecku.

Właśnie dlatego dołączyłam do kampanii "Bądź świadomy - kupuj polskie". Może Ty też dołączysz i kupując polskie produkty nabiałowe zaczniesz wspierać polską gospodarkę?

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcji www.mlekoslawni.plTo jak? Widzimy się na stronie akcji?


Zapraszam Was także na fantastyczny konkurs, który odbywa się na FB. (Klik)

Konkurs „Dzieci lubią mleko!”

Twoje dziecko lubi mleko? Nie wyobraża sobie śniadania bez owsianki? Jogurt z owocami to ulubiony deser Twojej pociechy? To świetnie! Zrób zdjęcie przedstawiające miłość Twojego dziecka do polskiego mleka i polskich produktów mlecznych i wygraj fantastyczne nagrody!Mlekosławni zachęcają całe rodziny do dzielenia się swoją sympatią do polskiego mleka i jego przetworów.
Do wygrania 3 karty podarunkowe o wartości 150 zł każda do sieci sklepów Smyk!
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Organizatorem kampanii jest Polska Izba Mleka. Kampania sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.


Warunki
1.       Zamieść na fanpage’u https://www.facebook.com/maamaabloog/pod postem konkursowym komentarz ze zdjęciem przedstawiającym sympatię Twojego dziecka/Twoich dzieci do polskich produktów mlecznych!
2.       Zgłoszenie otaguj hasłem #MlekoslawniKonkurs #DzieciLubiaMleko
3.       Polub fanpage https://www.facebook.com/maamaabloog/ oraz Mlekosławni PLwww.facebook.com/MlekoslawniPL
4.       Będzie nam miło jeśli udostępnisz post konkursowy i zaprosisz innych do wspólnej zabawy.
5.       Konkurs trwa od 21.11 do 27.11.2017, wyniki zostaną podane maksymalnie w ciągu czterech dni.
6.       Jedna osoba może wygrać jedną nagrodę.
7.       Nagród nie można wymienić na ekwiwalent pieniężny.
8.       Biorąc udział w konkursie Uczestnik zezwala na publikację i korzystanie z przesłanego zdjęcia.

Regulamin
1. WARUNKI OGÓLNE
1.1. Niniejszy regulamin konkursu „Dzieci lubią mleko” („Regulamin”) określa warunki i zasady uczestniczenia w Konkursie w postaci postu opublikowanego na fanpage’uhttps://www.facebook.com/maamaabloog/(„Konkurs”).
1.2. Organizatorem Konkursu jest właściciel fanpage’ahttps://www.facebook.com/maamaabloog/oraz organizator kampanii „Bądź świadomy – kupuj polskie” Polska Izba Mleka z siedzibą przy ul. Mickiewicza 7/23, 15-213 Białystok.
1.3. W trakcie trwania Konkursu treść Regulaminu Konkursu będzie dostępna do wglądu nafanpage’uhttps://www.facebook.com/maamaabloog/ lub na stronie www.mamabalbinka.pl na której niniejszy Regulamin będzie umieszczony w formie notatki, co umożliwi użytkownikowi jego pobranie, przechowywanie i odtwarzanie w normalnym toku konkursu.
1.4. Warunki uczestnictwa w Konkursie określone są w niniejszym Regulaminie Konkursu, a każde zgłoszenie Uczestnika do Konkursu na warunkach określonych w Regulaminie będzie jednoznaczne z faktem, iż Uczestnik zapoznał się z treścią Regulaminu i go akceptuje, wyraził zgodę na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych zgodnie z punktem 5 poniżej, wyraził zgodę, iż w razie wygranej zostanie wskazany w komentarzu pod postem konkursowym na stronie wskazanej w punkcie 1.3 powyżej oraz przenosi majątkowe prawa autorskie do dzieła utworzonego przez Użytkownika na polach eksploatacji określonych w punkcie 6 poniżej.
1.5. Konkurs jest organizowany na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, Uczestnicy nadsyłają zdjęciakonkursowe w komentarzu pod postem konkursowym na fanpage Mama do sześcianu.

2. CZAS TRWANIA KONKURSU

2.1. Konkurs trwa od dnia 21.11 do 27.11.2017 do godz. 23:59.

3. UCZESTNICY KONKURSU

3.1. Uczestnikiem Konkursu może być każda pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, będąca konsumentem w rozumieniu art.22 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zm.), zamieszkała na terytorium Polski, która może być fanem strony  https://www.facebook.com/maamaabloog/ i https://www.facebook.com/MlekosawniPL
3.2. Z Konkursu wyłączeni są pracownicy Organizatora, osoby wyznaczone przez Organizatora do przeprowadzenia nadzoru nad przebiegiem Konkursu, pracownicy podmiotów współpracujących z Organizatorem, jak również osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie Konkursu, pracownicy którejkolwiek z agencji lub podmiotów reklamowych współpracujących z Organizatorem, a także członkowie najbliższej rodziny tych osób.
3.3. Przez członków najbliższej rodziny, o których mowa w pkt. 3.2 powyżej, rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków, rodziców małżonków i osoby pozostające w stosunku przysposobienia.

4. ZASADY KONKURSU
4.1. Zadanie konkursowe polega na przesłaniu w komentarzu pod postem konkursowym na fanpage https://www.facebook.com/maamaabloog/ zdjęcia przedstawiającego sympatię dziecka do polskich produktów mlecznych. Zdjęcie powinno zawierać krótki opis i hashtag #MlekoslawniKonkurs #DzieciLubiaMleko. Uczestnik może wysłać więcej niż jedno zdjęcie.
4.2. Wysyłając zgłoszenie osoba wskazana w pkt 3.1, po akceptacji warunków, o których mowa w punkcie 1 staje się uczestnikiem Konkursu („Uczestnik”). Wysyłając zgłoszenie Uczestnik akceptuje zapisy niniejszego regulaminu.
4.3. Wszystkie zgłoszenia, zawierające treści obraźliwe lub obelżywe, naruszające czyjeś prawa autorskie; zawierające treści erotyczne, niecenzuralne, ośmieszające, nieprzyzwoite, naruszające powszechnie akceptowane zasady moralności, naruszające godność osobistą, nawiązania do symboli religijnych, etnicznych lub rasowych, a także takie, które nie zawierają  podstawowych wymagań, stawianych przez stronę, zostaną usunięte przez moderatorów.
4.4. Nadsyłając zgłoszenie (fotografię/fotografie wraz z opisem), Uczestnik zaświadcza, że posiada do niego/nich pełne prawa autorskie.
4.5. Celem zapewnienia prawidłowej organizacji i przebiegu Konkursu, a w szczególności w celu dokonania oceny prawidłowości zgłoszeń konkursowych oraz dokonania wyboru zwycięzcy, Organizator powoła Komisję Konkursową. W skład Komisji Konkursowej wejdą osoby delegowane przez Organizatora. Nagroda zostanie przyznana autorowi najciekawszego zdjęcia/zdjęć przedstawiających daną realizację.
4.6. Informację o wygranej Zwycięzca otrzyma w formie komentarza pod postem konkursowym na stronie https://www.facebook.com/maamaabloog/i https://www.facebook.com/MlekosawniPL
4.7. Jeden Uczestnik może wielokrotnie wziąć udział w Konkursie.
4.8. W Konkursie wezmą udział wyłącznie zgłoszenia, które dotrą do Organizatora w okresie trwania Konkursu, określonym w pkt. 2.1, spełniające warunki Regulaminu.

4.9. Wpływ zadania konkursowego rejestrowany jest przez stronę https://www.facebook.com/maamaabloog/.  Data i godzina wpływu odpowiedzi zadania konkursowego zostanie ustalona na podstawie daty i godziny zarejestrowanej przez stronę. W przypadku edytowania przez Uczestnika wcześniejszego zgłoszenia, za datę wpływu odpowiedzi, uznaje się datę i godzinę ostatniej wiadomości.

5. PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

5.1. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją i przeprowadzeniem Konkursu.
5.2. Administratorem danych osobowych uczestników Konkursu jest PRownia – Sztuka Relacji S.C. Karolina Koziejowska Anna Zakrzewska w ramach usługi realizowanej na zlecenie Polskiej Izby Mleka.Dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celach związanych z Konkursem – przyznania i wydania nagrody. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania nagrody. Uczestnicy maja prawo wglądu w swoje dane, prawo ich poprawiania oraz żądania usunięcia.


5.3. Imię i nazwisko Zwycięzcy deklarowane w jego profilu na Facebook.com zostanie zamieszczone na stronie https://www.facebook.com/maamaabloog/https://www.facebook.com/MlekosawniPL, na co uczestnik wyraża zgodę przystępując do Konkursu.
5.4. Wysłanie przez Uczestnika zgłoszenia w ramach Konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem przez Uczestnika zasad Konkursu opisanych w Regulaminie.

6. PRAWA AUTORSKIE I POZOSTAŁE WARUNKI PRAWNE

6.1. Akceptując Regulamin uczestnik konkursu wyraża zgodę na opublikowanie przysłanego zgłoszenia nastronie https://www.facebook.com/maamaabloog/,https://www.facebook.com/MlekosawniPL i stroniewww.mlekoslawni.pl.
6.2. W przypadku, gdyby przesłane na potrzeby Konkursu przez Uczestnika zgłoszenie na stronie https://www.facebook.com/maamaabloog/ i stronie www.facebbok.com/MlekoslawniPLmiało charakter utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2006.90.631 z późn. zm.), to znaczy będzie przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze, Uczestnik wysyłając zgłoszenie na stronie https://www.facebook.com/maamaabloog/ w wiadomości prywatnej, udziela Organizatorom konkursu nieodpłatnej, wyłącznej  licencji, z prawem do udzielania sublicencji do tego utworu bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, na następujących polach eksploatacji:
a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania w szczególności poprzez umieszczenie na stronach internetowych Organizatora oraz na stronie, o której mowa w punkcie 1.3 powyżej - wytwarzanie wszelkimi technikami, w tym zapisu magnetycznego, światłoczułą, audiowizualną, cyfrową, optyczną, drukarską, komputerową;
b) w zakresie obrotu egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczanie lub najem egzemplarzy;
c) nadawanie za pomocą wizji lub fonii przewodowej oraz bezprzewodowej przez stacje naziemne, za pośrednictwem satelity (sygnał kodowany i nie kodowany) wraz z prawem do reemisji przez inną organizację radiową lub telewizyjną oraz retransmisji w ramach platform cyfrowych oraz/lub w sieciach kablowych;
d) eksploatacja za pomocą technologii w tym w przekazach tekstowych (np. SMS, WAP, MMS) i audiowizualnych;
e) w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż mowa powyżej - publiczne odtwarzanie, publiczne udostępnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym w sieciach internet, intranet i innych sieciach teleinformatycznych, multimedialnych i komputerowych;
f) wykorzystanie w całości, jak i w dowolnych fragmentach, w tym w utworach audiowizualnych, programach telewizyjnych i radiowych oraz w reklamie prasowej, telewizyjnej, radiowej, internetowej itp.;

7. NAGRODY
7.1.  Nagrodę otrzymają 3 osoby. Nagroda to bony do sklepu SMYK o łącznej wartości 450,00 zł:
I miejsce: 150 zł
II miejsce: 150 zł
III miejsce: 150 zł

8. WYDAWANIE NAGRÓD
8.1. Nagroda zostanie wysłana za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres podany przez uczestnika w wiadomości prywatnej nadesłanej na stronie https://www.facebook.com/maamaabloog/
8.2. Uczestnik, który zwyciężył, zobowiązany jest na prośbę Organizatora do podania Organizatorowi  adresu, na który przesłana ma być nagroda. Zaniechanie tego obowiązku lub podanie błędnego adresu, które spowoduje brak możliwości przesłania Uczestnikowi Nagrody powoduje utratę prawa Uczestnika do Nagrody.
8.3. Oprócz sytuacji opisanej w 8.2 powyżej laureat traci prawo do nagrody i staje się ona własnością Organizatora w następujących sytuacjach:
a)             w przypadku odmowy przyjęcia lub nieodebrania nagrody przez laureata,
b)             w przypadku nieotrzymania przez Organizatora odpowiedzi  w ciągu 7 dni od daty powiadomienia tj. wysłania informacji w wiadomości prywatnej poprzez portal Facebook  o wygranej.
8.4.  W przypadku sytuacji spornych, ostateczna decyzja o wyłonieniu laureata/laureatów należy do Organizatora. Decyzje Organizatora są ostateczne i nieodwołalne.

9. INNE POSTANOWIENIA

9.1. Organizator zastrzega sobie prawo weryfikacji, czy nagrodzony Uczestnik spełnia warunki określone w Regulaminie Konkursu. W tym celu może żądać od Uczestnika złożenia określonych oświadczeń, podania określonych danych, bądź przedłożenia określonych dokumentów. Niespełnienie warunków Konkursu lub odmowa spełnienia powyższych żądań powoduje wykluczenie danego Uczestnika z Konkursu z jednoczesnym wygaśnięciem prawa do nagrody i jakichkolwiek innych roszczeń w stosunku do Organizatora.
9.2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wadliwe działanie lub przerwy w działaniu sieci Internet.
9.3. Organizator informuje, że Konkurs nie jest w żadnym zakresie sponsorowany, wspierany, administrowany, ani stowarzyszony z portalem www.facebook.com. Facebook jest znakiem towarowym zastrzeżonym przez Facebook Inc., a Delaware Corporation z siedzibą przy 1601 s. California Ave, PaloAlto CA 94 304. Informacje podawane przez uczestników Konkursu są informacjami podawanymi Organizatorowi, a nie portalowi www.facebook.com. Informacje te będą wykorzystane wyłącznie w celu przeprowadzenia Konkursu przez Organizatora.
9.4. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne.
9.5. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w czasie trwania Konkursu wynikających z nadużyć ze strony Uczestnika, w tym w szczególności złamania przez Uczestnika zasad Regulaminu Konkursu Organizator ma prawo nieodwołalnie wykluczyć danego Uczestnika z Konkursu informując o tym Uczestnika poprzez wysłanie wiadomości prywatnej do Uczestnika poprzez portal Facebook.  Organizator zastrzega sobie prawo powierzenia wykonania poszczególnych czynności organizacyjnych, administracyjnych i innych w ramach realizacji Konkursu, podwykonawcom Organizatora.
9.6. Wszelkie dodatkowe informacje o Konkursie, związane z jego funkcjonowaniem Uczestnik Konkursu może uzyskać wysyłając wiadomość prywatną poprzez stronę https://www.facebook.com/maamaabloog/ i https://www.facebook.com/MlekosawniPL.
9.7. Postanowienia Regulaminu są wyłączną podstawą prowadzenia Konkursu, a ich wykładnia i interpretacja należy wyłącznie do Komisji Konkursowej.
9.8. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany zasad Konkursu i treści niniejszego Regulaminu bez podania przyczyny, jeżeli nie wpłynie to na pogorszenie warunków udziału w Konkursie i nie będzie naruszało podstawowej koncepcji Konkursu.
9.9. W sprawach nieuregulowanych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.
9.10. Niniejszy Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 19. 11. 2009 o grach hazardowych (Dz.U.09.201.1540 z póz. Zm.)

Więcej konkursów znajdziesz na stronie Konkursowe Mamy.

Kto chce poznać wyniki konkursu? Zwycięzcami są:

-      Izabela Jurkiewicz
·         Ewelina Pietras
·         Ola Kipiel

Serdecznie gratulujemy i czekam na dane do wysyłki nagrody.

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza