Trzy w jednym- oryginalna półka na autka, pomoc naukowa i zabawka.

Udostępnij ten post

W pokoju małego chłopca zazwyczaj można znaleźć autka. Jeżeli jest to mały miłośnik czterech kółek to znajdziemy ich 20, 50, 100 lub jeszcze więcej. Fajnie patrzy się na trzy lub czterolatka, który ma swoją pasję. Gorzej jak owa pasja zaczyna powoli wymykać się spod kontroli.

Nie mówię tu o nocnych eskapadach na miasto autem rodziców. Takie problemy raczej mogą (oby nie!) pojawiać się, gdy dziecko zacznie wkraczać w fazę nastoletniego buntu. Więc o czym mowa? O przechowywaniu wszelkich autek i samochodzików. Schować 20 lub 30 to nie problem. Jednak z czasem pudełka i kartoniki się kończą a mały miłośnik pojazdów denerwuje się, że nie może patrzeć na swoją kolekcję. Jest na to sposób.
Oryginalna półka na autka i samochodziki, która jest nie tylko meblem ale też pełni rolę zabawki i może pomóc w nauce.
Półkę taką i wiele innych oryginalnych dekoracji do dziecięcego pokoju można znaleźć na stronie Pan samochodzik półki dla dzieci i nie tylko.

W pokoju Filipa nie mogło zabraknąć wielkiej ciężarówki. Jest to półka na autka i samochodziki w kształcie ciężarówki, która ma na swojej naczepie okienka na małe pojazdy. Nasza ciężarówka ma nieco większe okienka, bo Filip posiada samochodziki różnej wielkości ale można zamówić także taką na same resoraki. Wszystko wykonane jest bardzo starannie i dokładnie. Półka zrobiona jest z drewna. Mebel jest solidny i mocny więc nie ma mowy o połamaniu się półeczki. Półkę można pomalować farbą do drewna tak aby pasowała do pokoju małego miłośnika autek. Bez farby również stanowi piękną dekorację dziecięcego pokoju. To zdecydowanie pierwsza rzecz, którą widzi się wchodząc do pokoju dziecka.

Napisałam, że nie jest to jedynie półka na autka a także zabawka i pomoc naukowa. Zastanawiacie się pewnie jakim cudem mebel może pełnić takie funkcje. Na Facebooku i Instagramie pokazywałam kilka zabaw z Filipem, który układa autka. Filmiki możecie obejrzeć klikając w te linki: FILMIK 1, FILMIK 2.

Ostatnio udało nam się wymyślić kilka dodatkowych zabaw z półką i samochodzikami. Oto one:

Zabawa 1.


Układanie autek kolorami. Jeden rządek okienek to jeden kolor autek. Pierwszy niebieskie autka, drugi czerwone, trzeci żółte i tak dalej. Można także wytłumaczyć dziecku na tym przykładzie czym jest pion i poziom. Zatem mamy dobrą zabawę i naukę kolorów.

Zabawa 2.


"Gdzie jest samochodzik, który..." To taka zabawa, którą zna chyba każdy. Jedna osoba opisuje autko, które wcześniej sobie "upatrzyła" podczas, gdy drugą musi odgadnąć, o którym samochodziku mowa. Coś w stylu: Gdzie jest samochodzik, który ma czerwony kolor, duży bagażnik, jest on gdzieś na dole... Osoba opisująca wymyśla podpowiedzi tak długo aż druga osoba zgadnie.

Zabawa 3.


Grupujemy autka zgodnie z ich przeznaczeniem. Auta uprzywilejowane, wyścigówki, budowlane, pociągi... Można porozmawiać z dzieckiem o przeznaczeniu różnych pojazdów i o tym czym zajmują się ludzie, którzy nimi jeżdżą.

Zabawa 4.


Często bawimy się też w liczenie i układanie autek na odpowiednim miejscu. Mówię do Filipa, że ma położyć samochodzik w trzecim rzędzie na półce numer 5. Filip kocha wszystko co trzeba liczyć więc to jego ulubiona zabawa.

Oczywiście najwięcej frajdy sprawia mu zabawa własna. Układa nie tylko autka, a także jakieś zwierzątka i ludziki. Mowi, że każda mała półeczka to domek zwierzątka lub garaż jakiegoś autka. Udaje, że wchodzi po schodach i wymyśla różne historie. Niby to tylko półka a może być inspiracją do wielu zabaw.

Podoba Wam się nasze odkrycie?

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza