Kalendarz adwentowy z kinder jajek - "Chór Minionków".

Udostępnij ten post

Czego nie może zabraknąć przed świętami w domu, gdzie jest małe dziecko? Tak właściwie to wielu rzeczy. Jedna z nich to kalendarz adwentowy. U nas w tym roku jest to chór Minionków z kinder jajek.

Doskonale pamiętam kalendarze adwentowe, które dostawałam jako dziecko. Było to coś podobnego do bombonierki. Otwierało się jedno okienko dziennie aż do świąt. Tak właściwie to wyglądało to tak w teorii, bo w praktyce zawsze zjadłam połowę jednego dnia. Miałam słabość do słodyczy... U nas co roku pojawia się kalendarz z zadaniami lub przyjemnościami, które możemy robić całą rodziną. Nie dlatego, że jestem przeciwniczką słodyczy. U nas w domu jest ich całkiem sporo. Przyczyną jest to, że często w pośpiechu przedświątecznym zapomina się o tym co najważniejsze czyli o wspólnym spędzaniu czasu. Zadania z karteczek nie są jakieś specjalnie skomplikowane. To zwyczajne zabawy i gry typu: wspólne czytanie o Mikołaju, robienie szopki, strojenie domu na święta, robienie pierniczków. Tak abyśmy mieli chwilę dla siebie, które nadają prawdziwy charakter i przyjemność z przygotowań świątecznych.

Jak zatem wygląda nasz kalendarz adwentowy?


Są to 24 figurki Minionków zrobione z pudełek od Kinder jajek i 24 karteczki z zadaniami.

Co jest potrzebne żeby zrobić kalendarz adwentowy?


Kawałek kartonu, który wcześniej trzeba pomalować białą farbą.

24 figurki Minionków. Do ich zrobienia potrzebne są pudełka od kinder jajek, bibuła, kartki i pisaki. Najpierw rysujemy na kartce oczy i wycinamy je. Z kawałka papieru robimy okrąg (coś jak opaska) i przyklejamy oczy. Tak aby trzymały się na pudełku po kinder jajkach. Z bibuły lub krepy robimy niebieskie ubranko i sklejamy tak aby nie spadało z naszego Minionka. Na ubranku rysujemy pisakiem kieszonkę. Z kartek papieru robimy ręce i doklejamy do ubranka. Nasz Minionek już gotowy. Teraz jeszcze tylko 23.

Robimy 24 karteczki i numerujemy je. Na każdej kartce piszemy zadanie, które będziemy wykonywać z dzieckiem każdego kolejnego dnia. Karteczki z numerami telefonów będą nuty naszego chóru.

Do kartonu przyczepiamy Minionki. Tworzymy kilka rzędów aby przypominały prawdziwy chór. Jednego z Minionków musimy przyczepić w drugą stronę. To będzie nasz dyrygent. Każdemu Minionkowi dajemy jedną karteczkę czyli nuty.

Tym sposobem nasz kalendarz adwentowy jest już gotowy i mamy swój ładny chór Minionków z kinder jajek.

W zeszłym roku robiliśmy renifery z Kinder jajek, które możecie zobaczyć tutaj- KLIK.

A jakie Wy macie kalendarze w tym roku?

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza